Pondelok 27.06.2022
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
21.05.2022 07:50

Pripravili deťom netradičnú oslavu ich sviatku


Ilustračný výrez plagátu


Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí vyrazí v sobotu 28. 5. historický vlak v naozaj netradičnom zložení (zostáva prekvapením až do samého štartu) z Košíc až do Slavošoviec, kde je pripravený pestrý program.


Azda najväčšou raritou bude možnosť nazrieť v rámci exkurzie do tamojšej slávnej papierenskej fabriky SHP Slavošovce, kde sa kedysi vyrábali zošity a dnes je to najväčší závod na výrobu servítok.

„Už teraz môžem prezradiť, že na každého účastníka čaká malé prekvapenie a pre deti ešte čosi navyše. V rámci turistiky si budú môcť cestujúci zvoliť aj nenáročný výlet do Slavošovského železničného tunela pod Homôlkou, ktorým nikdy žiadny vlak neprešiel, no patrí medzi najväčšie atrakcie regiónu,“ informuje riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský.              

Pre rodičov a deti, ktorí majú radi dobšinského rozprávky, budú môcť zájsť do jeho rodného domu, kde sa nachádza expozícia najslávnejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského.              

Napokon, kto by si chcel Veľký Vlakový Výlet užiť iba tak, lážo - plážo, obec Slavošovce pripravila pre najmenších na tamojšom futbalovom ihrisku aj zábavný program so skákajúcimi atrakciami či súťažnými disciplínami. Pri tejto príležitosti sa bude dať kúpiť guláš, klobáska či iné dobroty.              

No a samozrejme, aký by to bol veľký vlakový výlet bez kyvadlových vlakov. „Aj tentoraz sme pripravili niekoľkonásobný prechod dolinou od Paškovej až po Slavošovce tak, aby sa dosýta navozil každý, kto by si chcel vychutnať starú železničnú trať, po ktorej už pravidelné osobné vlaky nejazdia takmer dve desaťročia,“ dodal Ľ. Lehotský.  

INFORMÁCIE A LÍSTKY 

Autor: (ts-Zuzana Lehotská, Detská železnica Košice, o. z.)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.03.2017
Za pamiatkami UNESCO na Spiši vás odvezie motoráčik
Organizácia Košice Región Turizmus pripravila pre všetkých turistických nadšencov jedinečné nostalgické jazdy VLAKOM ZA UNESCOM. Prvý vláčik vyráža z Košíc na gotický Spiš už 2. apríla.
viac
30.05.2019
Deň detí, nábor mladých i veľký vlakový výlet do praveku
Košická detská historická železnica pripravila pre svojich najmladších a najvernejších cestujúcich malú odmenu pri príležitosti ich sviatku.
viac
19.09.2019
Vlakové výlety vás zavedú do kúpeľov i na miesto prvého maratónskeho štartu
Nostalgické vlaky detskej železnice vás pozývajú prežiť babie leto v čarovných poľských kúpeľoch, na Tokaji pri dobrom vínku, obdivovať krásy jesene z Turnianskeho hradu a zaspomínať si pri tom na prvý štart Medzinárodného maratónu mieru.
viac
25.05.2021
Deti oslávia svoj deň vo vlaku a v kaštieli
O tom, či mali deti hračky aj v minulosti, čo robili, keď nebol televízor či počítač a ako sa im žilo kedysi v kaštieli sa môžete dozvedieť na prvom Veľkom vlakovom výlete z Košíc do Betliara a Dobšinej už túto sobotu 29. mája.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %