Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
25.05.2021 04:30

Deti oslávia svoj deň vo vlaku a v kaštieli


Pozvánka.


O tom, či mali deti hračky aj v minulosti, čo robili, keď nebol televízor či počítač a ako sa im žilo kedysi v kaštieli sa môžete dozvedieť na prvom Veľkom vlakovom výlete z Košíc do Betliara a Dobšinej už túto sobotu 29. mája.


Pri príležitosti Dňa detí ho pripravili nadšenci z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Nostalgický vlak vyrazí na trasu Košice – Betliar - Dobšiná – a späť v poslednú májovú sobotu, 29. mája. Počet miest vo výletnom vlaku  je obmedzený, preto by ste s ich rezerváciou nemali čakať na poslednú chvíľu. Dobrovoľníci z detskej železnice vypravia vlak zostavený z nostalgických červenožltých motorových vozňov Orchestriónov (M 810. 626) už o 7:45 z hlavnej železničnej stanice v Košiciach.

„Čaká nás nabitý program, preto si na tento výlet trochu privstaneme. Cestujúci si budú môcť zvoliť dlhší pobyt v Betliari, alebo v jeden deň absolvovať až dve destinácie - Betliar aj Dobšinú,“ pozýva riaditeľ občianskeho združenia Detská železnica Košice a organizátor podujatia Ľubomír Lehotský.

V Betliari je pre všetkých pripravená mimoriadna prehliadka kaštieľa na tému Život detí v kaštieli. Popri histórii rodu Andrássyovcov sa dozviete aj o neviditeľnom živote najmenších obyvateľov šľachtického sídla. Dostatok pohybu zabezpečí individuálna prechádzka priľahlým historickým parkom so vzácnymi drevinami a umeleckými dielami. V prípade priaznivej epidemickej situácie múzeum v Betliari pripravuje aj zaujímavé tvorivé aktivity pre deti.

V Dobšinej zas navštívite banícky evanjelický kostol z 15. storočia so vzácnymi minerálmi na oltári a o živote baníkov sa viac dozviete v tunajšej banskej izbe. „Osobná doprava do Dobšinej je od roku 2003 zastavená, preto je vypravenie tohto nostalgického vlaku výnimočnou udalosťou nielen pre našich cestujúcich ale aj tunajších obyvateľov. Aj touto cestou sa chceme poďakovať Železniciam Slovenskej republiky, ktoré podobné podujatia už dlhodobo podporujú,“ pripomína Ľubomír Lehotský.

V cene výletu je spiatočná jazda historickým vlakom, sprievodca a drobné prekvapenie pre oslávencov. Bezpečnosť počas jazdy bude zabezpečená podľa aktuálne platných pravidiel pri preprave v hromadných dopravných prostriedkoch.

Výlet si môžete zakúpiť v pokladni detskej železnice v Čermeli, v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 68 v Košiciach a na www.listky.detskazeleznica.sk 

Viac informácií nájdete na www.detskazeleznica.sk

 

Deň detí na Gemeri – vlakový výlet

Autor: (Zuzana LEHOTSKÁ, Detská železnica Košice, o. z.)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2019
Vlakový výlet pre celú rodinu pozýva na Gemer a do Domice
Detská železnica Košice vás pozýva na veľký vlakový výlet pre všetkých. Príjemná rodinná atmosféra vo vlaku, návšteva jaskyne Domica a nenáročná prechádza k maďarskej časti jaskynného systému Aggtelék v krásnej jesennej prírode zaručujú vydarený rodinný výlet.
viac
22.06.2021
Detská železnica vypraví vlak za medzevským drakom
Nadšenci železničnej nostalgie z občianskeho združenia Detská železnica Košice vďaka dlhoročnej spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom v Medzeve sa v sobotu 26. júna vydajú na ďalší poznávací výlet z Košíc.
viac
06.07.2021
Po zabudnutej trati za umením
Horúci tip na príjemný letný výlet pre celú rodinu prináša Detská železnica Košice a pozýva na Veľký vlakový výlet Po zabudnutej trati za umením do Strážok, Spišskej Belej a Kežmarku už v sobotu 10. júla. Lístky je potrebné zakúpiť vopred.
viac
21.05.2022
Pripravili deťom netradičnú oslavu ich sviatku
Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí vyrazí v sobotu 28. 5. historický vlak v naozaj netradičnom zložení (zostáva prekvapením až do samého štartu) z Košíc až do Slavošoviec, kde je pripravený pestrý program.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %