Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
10.02.2021 04:00

Prievidza chce vybudovať zapustené kontajnery v ďalších lokalitách mesta


Snímka zdroj: (prievidza.sk).


Prievidzská samospráva plánuje vybudovať zapustené kontajnery na odpad v ďalších lokalitách mesta. Pribudnúť by mali na Zapotôčkach v Novom Meste a Necpaloch.


Radnica aktuálne hľadá spracovateľa projektovej dokumentácie, informovala primátorka Katarína Macháčková.

Dodávateľ má vypracovať projektovú dokumentáciu na základe štúdie, ktorú má mesto k dispozícii. Jej súčasťou bude technická a sprievodná správa, celková situácia stavby či dokumentácia stavebných objektov.

Kontajnery budú mať objem 5000 litrov a určené budú na zmesový odpad i na triedené zložky komunálneho odpadu. Ich počet sa bude odvíjať od počtu obyvateľov. Dodávateľ zabezpečí i autorský dozor pri stavbe.

Lehotu na predkladanie ponúk určila samospráva do 15. februára, kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia ponúknutá cena. Projekt by mal spracovateľ dodať do 120 dní. Na tento účel vyčlenila radnica v rozpočte mesta 28 000 eur.

Podzemné kontajnery vybudovalo mesto v uplynulom období v centre na viacerých uliciach. Investovalo do nich 700 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Je investovanie do podzemných kontajnerov správnym rozhodnutím?
V Liptovskom Mikuláši, ale i v Moldave nad Bodvou či v ďalších slovenských mestách inštalovali prvé podzemné kontajnery na zber odpadu z domácností a šéfovia ich radníc sa optimisticky vyjadrujú, že postupným zavedením na celom „svojom“ území prispejú ku zvýšeniu odpadovej kultúry.
viac
14.03.2017
Pri testovaní kontajnerov pod zemou postupujú mestá zatiaľ opatrne
Po Liptovskom Mikuláši, Nitre, Trenčíne, Trnave či ďalších mestách to skúšajú s testovaním polopodzemných kontajnerov komunálneho odpadu aj v Košiciach a Piešťanoch.
viac
30.11.2020
Košeca odpreprezentuje projekt odpadového hospodárstva na medzinárodnom fóre
Inovatívny projekt odpadového hospodárstva v obci Košeca v Ilavskom okrese bude jedným zo šiestich projektov, ktoré budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále súťaže Za inovácie v politike.
viac
17.05.2021
V troch lokalitách v Dubnici nad Váhom vybudujú nové polopodzemné kontajnery
Mesto vybuduje v nadchádzajúcich týždňoch nové stojiská polopodzemných kontajnerov v troch lokalitách – predovšetkým tam, kde súčasné kontajnerové stojiská kapacitne nepostačujú a nie je možné ich rozšíriť doplnením o ďalšiu zbernú nádobu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %