Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
27.04.2021 09:25

Pri rieke Nitra má vyrásť nová športová hala


Vizualizácia. Zdroj: (Mesto Nitra).


Pod Nitrianskym hradom by v budúcnosti mala vyrásť nová športová hala. Stáť by mala medzi severnou tribúnou futbalového štadióna a riekou Nitra.


Mestskí poslanci už na svojom aprílovom rokovaní schválili prenájom pozemkov pre športový klub Box Club Stavbár Nitra na dobu určitú 30 rokov s možnosťou predĺženia nájomnej zmluvy o ďalších 20 rokov. Ako sa uvádza v schválenom uznesení, nájomné bude zatiaľ symbolické jedno euro. Od dňa nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia k multifunkčnej športovej hale a počas jej prevádzky, bude nájomné 0,35 eura za štvorcový meter a rok.

Výstavba multifunkčnej športovej haly sa má realizovať na základe Memoranda o spolupráci, ktoré pred časom schválilo mestské zastupiteľstvo medzi Nitrianskou investičnou spoločnosťou a Box Clubom Stavbár. V memorande sa oba subjekty dohodli, že budú spolupracovať pri realizácii novej haly, ktorá má slúžiť pre športovcov Box Clubu Stavbár, ale aj pre volejbalistov a moderných gymnastov. Výstavba nového športoviska má byť sčasti financovaná z Fondu na podporu športu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2021
Hriňová začala s budovaním športovej plochy s prekrytím
Mesto Hriňová v Detvianskom okrese začalo s budovaním športovej plochy s prekrytím. V posledných mesiacoch minulého roka sa pustilo do budovania zrážkovej kanalizácie, prípojok elektriny a vody i základovej dosky spodnej stavby športovej plochy.
viac
02.04.2022
Branislav Tréger na zasadnutí Fondu na podporu športu
Jubilejného 30. zasadnutia správnej rady Fondu na podporu športu (FNPŠ), ktoré zvolal a viedol jej predseda Ladislav Kližan, sa zúčastnil aj predseda ZMOS a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger.
viac
23.04.2022
Správna rada Fondu na podporu športu rokovala v Nitre
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger sa zúčastnil zasadnutia správnej rady Fondu na podporu športu.
viac
07.01.2023
Tretia výzva na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry
Fond na podporu športu zverejnil tretiu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku určeného na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry v celkovej výške 17,6 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %