Utorok 26.09.2023
Dnes má meniny 
Edita
°C
24.11.2021 12:40

Pri nádrži Ľadovo majú vzniknúť parkoviská, promenáda i bežkárska trať


Vodná nádrž Ľadovo. Snímka zdroj: (tasr).


Mesto Lučenec chce pri vodnej nádrži Ľadovo vytvoriť nové záchytné parkoviská, vybudovať plánuje i viaceré atrakcie s cieľom obohatiť lokalitu o nové možnosti na rôzne voľnočasové aktivity. TASR o tom informoval hovorca mesta Andrej Barančok.


Nové záchytné parkovisko pri rekreačnej oblasti Ľadovo chce samospráva vybudovať na Ulici športová v blízkosti futbalového štadióna, druhé by malo vzniknúť rozšírením už existujúcej odstavnej plochy pred vstupom k vodnej nádrži. Revitalizovať by mesto chcelo aj kyslíkovú cestu, ktorá sa nachádza v mestských lesoch v blízkosti Ľadova. Cieľom samosprávy je vytvoriť z rekreačnej oblasti lokalitu prispôsobenú rôznym aktivitám počas celého roka.

„V príprave je nové detské ihrisko, ktoré bude umiestnené pri altánku. Radi by sme okolo Ľadova spravili promenádu, teda miesto na dlhú a pokojnú prechádzku, počas ktorej sa ľudia môžu kochať prírodou aj v zadnej časti, ktorá bola predtým ťažko dostupná. Pribudnúť by mala aj pumptracková zóna, bežkárska trať či miesto na sánkovanie,“ priblížila primátorka Lučenca Alexandra Pivková s tým, že väčšinu projektov by chceli stihnúť do budúcej jari.

V uplynulých dňoch sa v Lučenci uskutočnil aj kontrolný deň na stavbe cyklotrasy do obce Halič, ktorá prechádza i rekreačnou oblasťou Ľadovo. Projekt podľa samosprávy pokračuje bez komplikácií a cyklotrasa by mala byť skolaudovaná v jarných mesiacoch budúceho roka.

„Mesto Lučenec plánuje v okolí cyklotrasy vytvoriť niekoľko stanovíšť, ktoré výrazne zvýšia cyklistom a všetkým rekreantom komfort. Cieľom samosprávy je tieto stanovištia financovať z európskych zdrojov. Na kontrolnom dni sme riešili ich umiestnenie tak, aby bolo pre športovcov čo najzaujímavejšie,“ dodala Pivková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.01.2019
Drevený miniamfiteáter spája dve časti Mestského parku
Dve časti lučeneckého Mestského parku symbolicky prepája drevený miniamfiteáter, ktorý je jedným z posledných prírastkov v tomto oddychovom areáli. Jeho výstavbu realizovalo mesto Lučenec spolu s občianskym združením (OZ) Woven a OZ Young Folks LC.
viac
03.01.2020
Na cyklotrasách v Novohrade obnovili značenie
Vďaka grantu mohla lučenská samospráva obnoviť aj informačné tabule na oboch náučných trasách.
viac
10.11.2022
Pri vodnej nádrži Ľadovo vzniká nové inkluzívne detské ihrisko
Pri vodnej nádrži Ľadovo v meste Lučenec vzniká nové inkluzívne detské ihrisko. V prípade priaznivého počasia by mali byť práce ukončené koncom novembra. Na sociálnej sieti o tom informovala samospráva.
viac
15.04.2023
Preteky furmanských koní na Ľadove prinesú i súťaž v jedení halušiek
V areáli Školského hospodárstva Ľadovo v Lučenci sa v sobotu (15. 4.) uskutoční podujatie s názvom Jar na farme, ktorého súčasťou budú preteky furmanských koní či súťaž v jedení halušiek. Pre návštevníkov je pripravený aj sprievodný a kultúrny program.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %