Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
27.06.2016 02:07

Pozvánka na Radoľský jarmok


Snímka zdroj: (kysuckemuzeum.sk).


Obec Radoľa a Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás pozývajú v utorok 5. júla 2016 na Radoľský jarmok.


Jarmok je organizovaný v rámci hodovej slávnosti na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Týmto patrónom je zasvätený novopostavený kostol v Radoli, v ktorom bude slávnostná svätá omša.

Prezentácia ľudových remesiel spojená s predajom a ukážkami bude prebiehať na nádvorí kaštieľa od 10. do 17. hod. Svoju tvorbu budú prezentovať členky žilinskej Živeny, kováči zo Strednej odbornej školy strojníckej v Kysuckom Novom Meste a ďalší remeselníci. Návštevníci budú mať príležitosť zakúpiť si dekorácie zo slaného cesta, sena, šité hračky, tašky, medovníky, háčkované detské oblečenie, med, oblátky, voskové sviečky, pletené košíky, batikované tričká, keramiku.

Sviatočné hodové popoludnie spríjemní kultúrny program od 13. hodiny. Na ľudovú nôtu zahrá a zaspieva Ľudová hudba Ondreja Rovňana zo Skalitého. O 14. hod. poteší divákov Divadlo na hojdačke s bábkovým predstavením Žabí kráľ. Melódie v podaní Vokálnej skupiny pri ZUŠ v Čadci budú znieť nádvorím od 15. hod.. Hudobné osvieženie prinesie i koncert populárneho slovenského skladateľa a speváka Pavla Hammela o 16. hod. Pripravené sú  atrakcie pre deti - kolotoč, detská manéž, skákací hrad, maľovanie na tvár. Nebude chýbať ani občerstvenie a cukrová vata.

V kaštieli si návštevníci okrem stálych expozícií môžu pozrieť i výstavu paličkovanej čipky z tvorby pani Jarmily Volfovej zo Žiliny a  vlastnoručne si vyskúšať toto čipkárske remeslo od 13. hod..

Vstupné na podujatie na nádvorí je zdarma. Do stálych expozícií a na výstavu „Čarovné nite“ je platený vstup.

Organizátori podujatia sa tešia na stretnutie s Vami.

 

Autor: (Alena Mozolová, Kaštieľ Radoľa)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
V Pravenci sa konal jarmok ľudových remesiel
Nadšenci ľudového umenia a Komisia pre kultúru, šport, mládež a vzdelávanie v spolupráci s OcÚ v Pravenci pripravili pre občanov už VII. ročník tejto víkendovej akcie.
viac
01.07.2016
Pozvánka na V. ročník Dňa tradícií obce Miklušovce
Na futbalovom ihrisku TJ Miklušovce sa v nedeľu 10. júla uskutoční v poradí už piaty ročník podujatia Deň tradícií obce Miklušovce.
viac
08.07.2016
V Kežmarku odštartoval festival EĽRO
Pod Tatrami sa dnes začal 26. ročník festivalu Európske ľudové remeslo (EĽRO). V tomto roku je venovaný cechu hrnčiarov, ktorý oslavuje 460. výročie, a kežmarským kníhtlačiarom z 19. storočia.
viac
06.07.2021
Po zabudnutej trati za umením
Horúci tip na príjemný letný výlet pre celú rodinu prináša Detská železnica Košice a pozýva na Veľký vlakový výlet Po zabudnutej trati za umením do Strážok, Spišskej Belej a Kežmarku už v sobotu 10. júla. Lístky je potrebné zakúpiť vopred.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %