Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
07.06.2024 11:05

Podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci


Snímka z podpisu memoranda o vzájomnej spolupráci Združenie miest a obcí Slovenska a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti. (ZMOS)


Tvorba verejnej politiky na miestnej úrovni si vyžaduje konštruktívny dialóg a hľadanie kompromisných riešení, čo potvrdili podpisom spoločného Memoranda o vzájomnej spolupráci Združenie miest a obcí Slovenska a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti.


Predseda ZMOS Jozef Božik a splnomocnenkyňa vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Simona Zacharová vo štvrtok 6. júna 2024 podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci ako obojstranný prejav dobrej vôle spoločne vyvíjať úsilie pri rozvoji občianskej spoločnosti a pri napĺňaní cieľov transparentnosti, participácie a zúčtovateľnosti na základe princípov otvoreného vládnutia.

„Občianska spoločnosť je súčasťou života našich miest a obcí, a preto ich účasť na verejnom dianí a formovaní miestnych politík je dôležitá,“ uviedol predseda ZMOS Jozef Božik počas spoločného stretnutia pri podpise memoranda.

Ďalej zdôraznil pridanú hodnotu Rady mládeže a Rady seniorov v mestách a obciach, ktoré sa podieľajú na práci miest a obcí svojimi návrhmi a myšlienkami na zlepšenie života v miestnej komunite.

ZMOS a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rozvoja občianskej spoločnosti budú spolupracovať najmä pri vytváraní podmienok smerujúcich k rozvoju občianskej spoločnosti a k správe vecí verejných založenej na princípoch transparentnosti, participácie a zúčtovateľnosti, pri odbornom posúdení a pripomienkovaní návrhov právnych predpisov v oblasti pôsobnosti miest a obcí a splnomocnenkyne vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, na spoločných odborných podujatiach a projektoch a iných aktivitách prínosných pre obidve strany.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.07.2020
ZMOS podpísal memorandum s kľúčovými partnermi
Kľúčovými partnermi ZMOS sa na základe memoranda o spolupráci stali Asociácia komunálnych ekonómov SR, Združenie hlavných kontrolórov a tiež Združenie náčelníkov obecných a mestských polícií.
viac
05.10.2020
Spoznaj oblasti neziskového sektora na Slovensku: Dobrovoľníctvo
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri sa zameraním na dobrovoľníctvo.
viac
29.03.2023
ZMOS a Jednota dôchodcov na Slovensku v utorok podpísali memorandum o spolupráci
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS) v utorok podpísali memorandum o spolupráci. Jeho základom je partnerstvo a vzájomná bezodplatná spolupráca pri poskytovaní vzájomnej podpory a výmeny informácií.
viac
09.09.2023
ZMOS začalo podpisovať s politickými stranami memorandá o spolupráci
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) vo štvrtok začalo podpisovať s politickými stranami a hnutiami memorandá o spolupráci. Podľa združenia predstavujú obojstranný záväzok spolupráce na dosahovaní vytýčených priorít členských miest a obcí ZMOS.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %