Piatok 18.09.2020
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
07.08.2020 07:30

Zapojte sa do lokálneho programu Iniciatíva pre otvorené vládnutie


Ilustračná snímka.


Medzinárodná Iniciatíva pre otvorené vládnutie predĺžila termín na predbežné prihlasovanie sa do lokálneho programu do 14. augusta 2020 a termín na vyplnenie celej prihlášky do 25. septembra 2020.


Podporíte tým už zabehnutú spoluprácu s mimovládnou organizáciou vo Vašej komunite a získate ďalšie množstvo výhod.

Centrála Iniciatívy pre otvorené vládnutie preto otvára výzvu pre zapojenie sa do Programu Iniciatívy pre otvorené vládnutie na miestnej úrovni (tzv. OGP Local Program).

Do programu sa môžu zapojiť subjekty regionálnej verejnej správy – samosprávne kraje, mestá a obce členských krajín Iniciatívy pre otvorené vládnutie.

Členstvo v Iniciatíve pre otvorené vládnutie prináša pre nových členov viaceré výhody:

- prístup k vzdelávaniu na tému plánovania, tvorby a implementácie reforiem smerujúcich k otváraniu vládnutia, spolutvorby akčných plánov;

- mentorovanie krajinami a miestnymi samosprávami už zapojenými do Iniciatívy pre otvorené vládnutie, partnermi z občianskej spoločnosti a expertmi na otvorené vládnutie;

- prístup k ďalším tematickým vzdelávacím aktivitám, sieťovanie s ostatnými členskými krajinami a miestnymi samosprávami či priestor na prezentáciu cez rôzne platformy Iniciatívy pre otvorené vládnutie.

Kontaktným bodom pre Iniciatívu otvoreného vládnutia na Slovensku je Úrad splnomocnenca vlády pre občiansku spoločnosť.

Bližšie informácie sa dočítate TU.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2017
Vyhlásenie 9. ročníka súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 21. marca 2017 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2017. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska tak vyhlásila už 9. ročník národnej súťaže Dedina roka.
viac
28.01.2019
Úrad vlády SR: Tretia výzva v Dunajskom nadnárodnom programe oficiálne otvorená
Spoločný sekretariát programu Interreg - Dunajský nadnárodný program vyhlásil dnes, v pondelok 28. januára 2019 3. výzvu na predkladanie návrhov na projekty. Výzva bude otvorená do 8. marca 2019 do 14:00 hodiny.
viac
01.08.2020
Predĺženie termínu na vydanie rozhodnutia v rámci 31. výzvy OPKZP
Oznam o zmene lehoty Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako Sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Kvalita životného prostredia na vydanie rozhodnutia o žiadosti o poskytnutie NFP v rámci 31. Výzvy.
viac
07.08.2020
Cezhraničie: aktuality v programe Interreg V-A PL-SK
Región Beskydy predlžuje termín na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku pre mikroprojekty do 31. augusta 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %