Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
24.06.2021 08:30

Peter Káčer má za sebou tretiu etapu


Snímka zdroj: (kremnica.sk).


Združenie miest a obcí Slovenska aj tento rok podporuje charitatívnu cyklojazdu KÁČER NA BICYKLI.


Počas tretieho dňa charitatívnej akcie Káčer na bicykli 2021 zavítal Peter Káčer so svojím tímom do Kremnice a etapu ukončil v geografickom strede Európy. Aj tam Peťo pomáhal všetkým, ktorí to najviac potrebujú. Na špeciálnom trojkolesovom bicykli Peťo jazdí celý týždeň po Slovensku, aby podporil rodiny aj jednotlivcov so zdravotným hendikepom. 

Kremnický štart výpravy vylepšilo vystúpenie Baníckeho spevokolu Fokoš. Prišiel aj Alexander Ferenčík, primátor Kremnice. Peter Káčer sa rozhodol výnimočne podporiť až dve charitatívne organizácie, lebo ich činnosť naňho urobila veľký dojem. Cyklovýprava poobdivovala vyhliadku nad mestom, zastavila sa na salaši Revolta a na Skalke. Záver etapy bol pri františkánskom kláštore, kde sa nachádza geografický stred Európy.

Akcia Káčer na bicykli 2021 odštartovala v Radošine, pokračovala v Bojniciach, ďalej tím Peťa Káčera zamieril do Kremnice a Banskej Bystrice, nasledovať bude Šumiac, Liptovský Mikuláš a Bešeňová. 

Akcia Káčer na bicykli sa koná už ôsmy rok. V mestácha obciach, ktoré Peter navštevuje, rodovzdáva šeky v hodnote 1000 eur. Primátori a starostovia ich podľa svojho uváženia môžu venovať rodinám so sociálnym znevýhodním, ľuďom so zdravotným hendikepom, či organizáciám s charitatívnym zameraním.

Motívom podujatia pre rok 2021 je propagácia domáceho cestovného ruchu, prioritou však ostáva charita, ako povedal predseda Správnej rady Nadácie TA3 Igor Čekirda. Vysvetlil, že Peter Káčer tento rok nebicykluje pre sedem jednotlivcov či rodín so zdravotným znevýhodnením, ako to bolo doposiaľ, ale až pre desiatich. „Nie je to náhoda – Nadácia TA3 si totiž vo februári pripomenula 10 rokov svojej existencie,” vysvetlil Čekirda. 

Video z Kremnice je k dispozícii TU 

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2020
7. ročník Káčera na bicykli bude špeciálny
Na prelome júna a júla sa správca Nadácie TA3 Peter Káčer opäť vyberie na svojom špeciálne upravenom bicykli po Slovensku, aby pomáhal a motivoval k pomoci aj iných.
viac
06.07.2020
Káčer úspešne dorazil do cieľa v Pezinku
Siedmy ročník charitatívneho podujatia Káčer na bicykli sa po siedmich dňoch skončil. Správca Nadácie TA3 prešiel počas týždňa banskými obcami a mestami od Spiša cez Gemer do Ľubietovej, Banskej Štiavnice a Novej Bane, aby úspešne došiel do cieľa v Pezinku.
viac
26.05.2021
Káčer na bicykli tentoraz spojí charitu s propagáciou krás Slovenska
Nadácia TA3 v týchto týždňoch intenzívne pripravuje – vlastne už finalizuje – svoje tradičné charitatívne podujatie Káčer na bicykli.
viac
21.06.2022
Začal deviaty ročník akcie Káčer na bicykli, pomôže siedmim rodinám
Na pomoc ľuďom s hendikepom je zamerané charitatívne podujatie Káčer na bicykli, ktorého partnerom je aj Združenie miest a obcí Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %