Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
16.02.2021 12:40

Nový mestský informačný systém by mali realizovať už tento rok


Liptovský Mikuláš.


V Liptovskom Mikuláši by v tomto roku mali začať s realizáciou nového mestského navigačno-informačného systému.


Bude obsahovať moderné a jednotné prvky, zároveň sprehľadní mesto pre návštevníkov i domácich obyvateľov. Na sociálnej sieti o tom informoval liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

„Nekomerčný systém navedie k najvýznamnejším atrakciám, ale aj k dôležitým bodom záujmu, ktorých bude vyše 70. Najskôr pomôže pri všeobecnej orientácii motorizovaných návštevníkov mesta, v budúcom roku ho dobudujeme aj navigačným systémom pre peších,” konkretizoval primátor.

Blcháč verí, že po pandemických časoch pôjde o ďalší z impulzov, ktorý prebudí záujem turistov o Liptovský Mikuláš. Zároveň má prispieť k ich spokojnosti po návšteve mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.12.2018
L. Mikuláš: Rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily postavia v centre mesta
Vodiči elektromobilov si budú môcť nabiť svoje autá po novom aj v centre Liptovského Mikuláša. Rýchlonabíjacia stanica pribudne počas budúceho roka pri obchodnom dome na Hodžovej ulici. TASR o tom informovala liptovskomikulášska hovorkyňa Viktória Čapčíková.
viac
18.06.2020
Turisti v meste zažijú divadelné večery aj tematické prehliadky
Divadelné večery, tematické prehliadky aj program pre rodiny s deťmi ponúka počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny mesto Liptovský Mikuláš. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
05.09.2020
Najviac peňazí z mestskej kasy má budúci rok ísť na školstvo
Rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na budúci rok je už v príprave. Budú z neho financovať školstvo, miestne komunikácie aj odpadové hospodárstvo. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
24.03.2021
Nový projekt Polície SR „Dopravný expert vo Vašom meste“
Polícia SR dáva do pozornosti nový projekt „Dopravný expert vo Vašom meste“, ktorý umožňuje upozorniť Políciu SR na najproblematickejšie úseky cestnej premávky s cieľom minimalizovania konfliktných či nebezpečných situácií v cestnej premávke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %