Pondelok 27.06.2022
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
23.06.2022 01:30

Novoznačenú cyklotrasu Grófka trail predstavia nočným podujatím


Ilustračná snímka.


V prímestskej rekreačnej oblasti Hubková v Humennom vznikla nová cyklotrasa. Okruh dlhý 14,5 kilometra nazvaný Grófka trail predstavia verejnosti počas nadchádzajúceho víkendu (25. - 26. 6.) nočnými pretekmi. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.


Značenie cyklotrasy sa samospráve podarilo zrealizovať v rámci výzvy Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis. "V rámci projektu sa vyznačila 14,5 kilometra dlhá trasa, z toho 12,5 kilometra vedie po nespevnených lesných cestách a dva kilometre po spevnených cestách s asfaltovým povrchom," priblížilo mesto.

Spoznať Grófka trail ponúka samospráva v spoločnosti sprievodcov. Vzrušenie z nočných pretekov po zabezpečenej, vyčistenej a vyznačenej trase budú môcť cyklisti zažiť v sobotu 25. júna, začiatok podujatia mesto avizuje o 21.00 h.

V rámci tohtoročných mestských športových dní pripravila samospráva cyklopodujatie aj pre deti a mládež. Preteky pre ne sa uskutočnia na Námestí slobody v nedeľu 26. júna so začiatkom o 13.00 h.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.10.2016
Cyklisti uviedli do života nový úsek BikeKie
Župný cyklochodník BikeKia má opäť nový vyasfaltovaný úsek. Ďalšie takmer dva kilometre medzi výjazdom na Budatínsky most a lávkou pri biokoridore upravil Žilinský kraj aj vďaka podpore a spolupráci s Nadáciou Kia Motors Slovakia v celkovej hodnote 156 000 eur.
viac
11.02.2020
Múzeum holokaustu v Seredi otvorilo záverečnú časť svojej expozície
Záverečnú časť expozície Múzea holokaustu barak č. 2 sprístupnili dnes (11. 2. 2020) v Seredi za účasti ministerky kultúry Ľubice Laššákovej, ministra financií Ladislava Kamenického a veľvyslanca štátu Izrael Boaza Modaiho.
viac
09.03.2021
Náklady na novú cyklotrasu v Malackách výrazne znížila súťaž
Najneskôr v polovici leta by sa mala stať realitou nová cyklotrasa v Malackách, spájajúca železničnú stanicu, centrum mesta, plánovanú bytovú výstavbu na Pezinskej ulici a priľahlú priemyselnú zónu na juhozápade mesta.
viac
24.06.2021
Veľké a Malé Leváre už spája nová cyklotrasa
Cyklodoprava je zdravá, ekologická a je to výborná alternatíva k preplneným cestám. Aby však čo najviac ľudí presadlo na bicykel, potrebujeme mať bezpečné a pohodlné cyklotrasy. Nová cyklotrasa medzi obcami Veľké a Malé Leváre spojí železničnú stanicu a autobusové zastávky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %