Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
24.06.2021 10:25

Veľké a Malé Leváre už spája nová cyklotrasa


Zľava župan Juraj Droba, vicežupanka pre dopravu Alžbeta Ožvaldová, starosta Malých Levárov Adrian Pernecký, starosta Veľkých Levárov Richard Nimsch a župný poslanec Peter Tydlitát.


Cyklodoprava je zdravá, ekologická a je to výborná alternatíva k preplneným cestám. Aby však čo najviac ľudí presadlo na bicykel, potrebujeme mať bezpečné a pohodlné cyklotrasy. Nová cyklotrasa medzi obcami Veľké a Malé Leváre spojí železničnú stanicu a autobusové zastávky.


„Okrem skvelej spolupráce spája oddnes tieto obce aj nová cyklotrasa. Spoločne s vicežupankou Alžbetou Ožvaldovou a starostami Richardom Nimschom a Adrianom Perneckým sme dnes otvorili 3,3 km dlhý úsek. Trasa je nielen pekná, ale aj potrebná, pretože bude slúžiť deťom aj pracujúcim na presun k vlakovej stanici vo Veľkých Levároch. Preto sme si dali mimoriadne záležať na bezpečnosti a celá cyklotrasa je osvetlená. Projekt bude pokračovať budovaním moderného prestupného terminálu. Takto si predstavujem budúcnosť dopravy v kraji – kvalitná železničná doprava a poprepájané cyklotrasy. A špeciálne na Záhorí máme rozpracovaných cykloprojektov viac. Držím palce všetkým šikovným starostom, župa im bude s radosťou partnerom,” povedal v stredu (23. 6.) na otvorení cyklotrasy župan Juraj Droba.

 

Autor: (Lucia FORMAN, hovorkyňa BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2018
Mesto Michalovce získalo viac ako pol milióna eur na cyklotrasu
V meste pribudne viac ako dva kilometre novej cyklotrasy vďaka schváleným externým finančným prostriedkom z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 562 tisíc eur. Mesto bude projekt spolufinancovať sumou 29, 6 tisíc eur.
viac
03.10.2018
Brusel spoznal víno a umenie Malých Karpát a Južnej Moravy
Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky sa v utorok 25. septembra konala v priestoroch Kancelárie Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli ochutnávka malokarpatských a juhomoravských vín spojená s vernisážou študentských diel.
viac
17.02.2020
Brezno začne v marci s budovaním cyklotrasy Brezno - Valaská
Mesto Brezno v marci spustí realizáciu projektu Cyklotrasa Brezno – Valaská. Cestovanie na bicykli bude pre mnohých nielen ekonomické a ekologické, ale aj zdraviu prospešné. Dĺžka realizácie výstavby bude 12 mesiacov a predpokladaný termín ukončenia je február 2021.
viac
28.07.2020
Veľké a Malé Leváre spojí cyklotrasa, na investíciu využijú eurofondy
Vyše trojkilometrovú cyklotrasu medzi obcami Veľké a Malé Leváre v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) vybuduje spoločnosť Swietelsky-Slovakia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %