Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
04.05.2020 08:05

Nové Mesto začína vyznačovať pilotnú parkovaciu rezidentskú zónu


Ilustračná snímka: (tasr).


Bratislavské Nové Mesto začína tento týždeň s prácami v súvislosti s vodorovným dopravným značením pre potreby pilotného projektu rezidentského parkovania v okolí Tehelného pola. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.


„Od začiatku týždňa bude novomestský EKO-podnik VPS prostredníctvom letákov najskôr informovať miestnych obyvateľov o harmonograme prác a s tým súvisiacich inštrukciách a termínoch,” približuje samospráva. Týka sa to lokality ulíc Odbojárov, Športová a Kalinčiakova. Ďalšie informácie bude mestská časť zverejňovať priebežne na svojej stránke i na sociálnej sieti.

Nové Mesto muselo pre nový koronavírus odložiť spustenie projektu pilotného rezidentského parkovania. Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) s podmienkami na zavedenie regulovaného parkovania malo totiž začať platiť 1. mája, následne sa mal postupne celý projekt spustiť. O posunutí platnosti príslušného VZN bude rozhodovať miestne zastupiteľstvo. S prípravami projektu však mestská časť naďalej pokračuje.

Po spustení by mal systém v praxi fungovať tak, že počas dňa bude možné v zóne parkovať bez obmedzení, avšak v čase od 18.00 do 8.00 h nasledujúceho dňa budú mať oprávnenie zaparkovať v zóne len držitelia rezidentských, návštevníckych, bonusových a abonentských parkovacích kariet. Občania s ŤZP budú môcť parkovať za rovnakých podmienok naďalej. Parkovanie bude možné len na vyhradených parkovacích miestach, nie na chodníkoch. Poplatok za parkovanie bude možné uhradiť prostredníctvom mobilnej aplikácie, SMS alebo v parkomate.

Miestne zastupiteľstvo schválilo VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v decembri 2019.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.12.2018
Deti v Novom Meste sa o bezpečnosti učia na novom dopravnom ihrisku
V bratislavskom Novom Meste si deti základy bezpečnosti cestnej premávky osvojujú na novom dopravnom ihrisku. To vyrástlo v areáli materskej školy (MŠ) na Legerského ulici na základe spolupráce mestskej časti a rodičov detí.
viac
12.02.2020
Nové Mesto pokračuje v príprave spustenia pilotnej parkovacej zóny
Bratislavské Nové Mesto pokračuje v príprave spustenia pilotnej zóny rezidentského parkovania v okolí Tehelného poľa.
viac
28.10.2020
Vďaka regulácii parkovania vzrástol Petržalke počet obyvateľov
V bratislavskej Petržalke vzrástol po 26 rokoch počet obyvateľov s trvalým pobytom. Dôvodom bolo minuloročné spustenie miestnej parkovacej politiky.
viac
16.11.2020
Nové Mesto finišuje s prípravami na spustenie rezidentskej zóny
Bratislavské Nové Mesto finišuje s prípravami na spustenie pilotnej zóny rezidentského parkovania v lokalite Tehelné pole.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %