Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
03.02.2017 10:15

Nitru a Vráble spojí nový cyklistický chodník


Nový cyklistický chodník.


Mestá Nitru a Vráble spojí nový 18-kilometrový cyklistický chodník. Prvé dve etapy jeho výstavby už majú stavebné povolenie.


Povolenie sa týka 1,5 kilometra dlhého úseku v nitrianskej mestskej časti Janíkovce a 4,6-kilometrového úseku medzi Janíkovcami a katastrálnymi hranicami obcí Veľké Janíkovce, Veľký Lapáš, Malý Cetín a Golianovo. Tretia etapa je vo fáze právoplatného územného rozhodnutia, ktoré vydalo mesto Nitra ako určený stavebný úrad. Jej dĺžka je 11,9 kilometra a povedie katastrálnym územím obcí Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa a Dyčka.       

Cyklotrasu budú tvoriť dva jazdné cyklistické pruhy, každý široký 1,5 metra. „Začiatok chodníka bude v nitrianskom katastrálnom území Chrenová, napojí sa na chodník vedúci z Chrenovej na začiatku Janíkoviec a končiť bude v katastrálnom území Dyčka, pred mostom pri rieke Žitava,“ informovala hovorkyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Oľga Prekopová. Cyklistický chodník zabezpečí prepojenie Nitry s Vrábľami s využitím predovšetkým existujúcich asfaltových ciest, prípadne povedie po asfaltovom chodníku s obrubníkmi. Jeho súčasťou budú cyklodopravné značky, cykloprístrešok, infonosiče a lavičky.       

Cyklotrasa bude súčasťou systému budovaných cyklotrás na území NSK. Náklady na celý projekt sú vo výške 3 246 787 eur. Prvá a druhá etapa by mala byť financovaná z rozpočtu mesta Nitra a Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v rámci Udržateľného rozvoja mesta Nitra v celkovej výške 1 938 317 eur. Tretia etapa by mala byť financovaná z rozpočtu NSK a IROP v rámci Regionálnej integrovanej územnej stratégie v celkovej výške 1 308 470 eur.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Nitra môže získať z fondov Európskej únie desiatky miliónov eur
Mesto Nitra má šancu získať do roku 2020 desiatky miliónov eur z fondov Európskej únie. Radnica už začala s prípravou projektov, na ktoré môže v rámci súčasného programového obdobia získať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sumu 50 miliónov eur.
viac
05.06.2020
Otvorenie prvého úseku cyklochodníka v Leviciach
Symbolicky na Svetový deň bicyklov dňa 3. júna sa uskutočnilo slávnostné otvorenie cyklochodníka na Pereckej ulici v Leviciach.
viac
04.09.2020
Prvé kilometre vnútromestskej cyklotrasy už slúžia verejnosti
Prvé dve časti vnútromestskej cyklotrasy v Liptovskom Mikuláši v dĺžke 2,4 kilometra odovzdali v piatok do užívania verejnosti. Cestička pre cyklistov má po dobudovaní slúžiť ako ekologická alternatíva dopravy v meste.
viac
01.02.2021
Budovu bývalého mlyna chce radnica zmeniť na multifunkčný priestor
Viac ako dvadsať rokov nevyužívanú budovu niekdajšieho mlyna chce mesto Veľký Šariš zmeniť na multifunkčný priestor. Objekt so šiestimi podlažiami, každé s rozlohou približne 900 štvorcových metrov, radnica kúpila koncom minulého roka za 150 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %