Nedeľa 26.01.2020
Dnes má meniny 
Tamara
°C
03.02.2017 10:15

Nitru a Vráble spojí nový cyklistický chodník


Nový cyklistický chodník.


Mestá Nitru a Vráble spojí nový 18-kilometrový cyklistický chodník. Prvé dve etapy jeho výstavby už majú stavebné povolenie.


Povolenie sa týka 1,5 kilometra dlhého úseku v nitrianskej mestskej časti Janíkovce a 4,6-kilometrového úseku medzi Janíkovcami a katastrálnymi hranicami obcí Veľké Janíkovce, Veľký Lapáš, Malý Cetín a Golianovo. Tretia etapa je vo fáze právoplatného územného rozhodnutia, ktoré vydalo mesto Nitra ako určený stavebný úrad. Jej dĺžka je 11,9 kilometra a povedie katastrálnym územím obcí Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa a Dyčka.       

Cyklotrasu budú tvoriť dva jazdné cyklistické pruhy, každý široký 1,5 metra. „Začiatok chodníka bude v nitrianskom katastrálnom území Chrenová, napojí sa na chodník vedúci z Chrenovej na začiatku Janíkoviec a končiť bude v katastrálnom území Dyčka, pred mostom pri rieke Žitava,“ informovala hovorkyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Oľga Prekopová. Cyklistický chodník zabezpečí prepojenie Nitry s Vrábľami s využitím predovšetkým existujúcich asfaltových ciest, prípadne povedie po asfaltovom chodníku s obrubníkmi. Jeho súčasťou budú cyklodopravné značky, cykloprístrešok, infonosiče a lavičky.       

Cyklotrasa bude súčasťou systému budovaných cyklotrás na území NSK. Náklady na celý projekt sú vo výške 3 246 787 eur. Prvá a druhá etapa by mala byť financovaná z rozpočtu mesta Nitra a Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v rámci Udržateľného rozvoja mesta Nitra v celkovej výške 1 938 317 eur. Tretia etapa by mala byť financovaná z rozpočtu NSK a IROP v rámci Regionálnej integrovanej územnej stratégie v celkovej výške 1 308 470 eur.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Nitra môže získať z fondov Európskej únie desiatky miliónov eur
Mesto Nitra má šancu získať do roku 2020 desiatky miliónov eur z fondov Európskej únie. Radnica už začala s prípravou projektov, na ktoré môže v rámci súčasného programového obdobia získať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sumu 50 miliónov eur.
viac
11.10.2016
Cyklochodník predĺžia až do Liptovskej Ondrašovej
Niekoľkokilometrový úsek cyklochodníka popri Váhu v Liptovskom Mikuláši, ktorý je súčasťou veľkého slovensko-poľského projektu postupného budovania Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier, radnica predĺži o ďalších 1400 metrov.
viac
25.01.2018
Mesto Michalovce získalo viac ako pol milióna eur na cyklotrasu
V meste pribudne viac ako dva kilometre novej cyklotrasy vďaka schváleným externým finančným prostriedkom z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 562 tisíc eur. Mesto bude projekt spolufinancovať sumou 29, 6 tisíc eur.
viac
23.11.2018
Na výstavbu cyklochodníka získalo mesto dotáciu z IROP
Cyklochodník od veľkej kruhovej križovatky pri Mestskom úrade po Športovú ulicu pri komplexe Aquacity prefinancuje mesto Poprad z veľkej časti z európskych zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %