Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
25.01.2022 09:35

Nitra pripravuje projekty za takmer osem miliónov eur


Mestský park na Sihoti v Nitre.


Mesto Nitra pripravuje viaceré projekty zamerané na revitalizáciu verejných priestorov a zelene. Celkové výdavky na osem projektov dosiahnu sumu takmer osem miliónov eur. Podstatnú časť z týchto nákladov chce radnica zaplatiť z európskych fondov.


V prípade, že mestské zastupiteľstvo realizáciu zámerov schváli, pôjde na ich spolufinancovanie z mestského rozpočtu takmer 400 000 eur. Najväčším projektom je dlhodobo plánovaná obnova Mestského parku na Sihoti v celkovej hodnote viac ako šesť miliónov eur. Rieši obnovu plochy s veľkosťou takmer 94 000 štvorcových metrov. Projekt je rozdelený na štyri etapy, počas ktorých sa bude riešiť hlavná os parku, jeho severná časť, detské ihrisko, zvernica a tiež pikniková i festivalová lúka.

Mesto okrem toho plánuje revitalizovať hradný kopec. V rámci projektu v hodnote takmer 900 000 eur má dôjsť k obnove zelene, vykonajú sa tu protierózne a vodozádržné opatrenia, obnovia sa chodníky, odpočívadlá a vyhliadky a tiež verejné osvetlenie a kamerový systém.

Ďalšie zámery počítajú s revitalizáciou lokálnych parkov na Jarmočnej, Škultétyho a Vašinovej ulici. Rekonštruovať sa má aj areál Základnej školy na Škultétyho ulici. Viac ako 260 000 eur má stáť aj obnova vnútroblokov v centre mesta na Štúrovej ulici, Wilsonovom nábreží a na ulici Za Ferenitkou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.07.2017
Mesto pripravilo päť projektov na zlepšenie životného prostredia
Nitrianska radnica pripravuje niekoľko projektov zameraných na zlepšenie životného prostredia v meste. Magistrát vypracoval päť zámerov, na ktoré chce získať peniaze z európskych fondov.
viac
02.08.2017
Štyri erby na kontajnery so stromami vyrobia miestni študenti
Štyri kovové erby, ktoré budú krášliť kontajnery so stromami v centre Fiľakova, vyrobia miestni stredoškolskí študenti. Ako informoval primátor mesta Attila Agócs, spomínané kontajnery osadia na Hlavnej ulici v rámci revitalizácie zelene.
viac
25.01.2021
Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte
Bratislavské Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte. Cieľom projektu je naplnenie rozvojových plánov v oblasti prispôsobenia sa zmenám klímy.
viac
29.01.2022
Mestskí poslanci schválili žiadosti o dotácie v sume takmer 9,9 mil. eur
Nitrianski mestskí poslanci na svojom štvrtkovom (27. 1.) rokovaní schválili podanie žiadostí o dotácie v hodnote takmer 9,9 milióna eur. Celkovo ide o 12 projektov, na ktoré chce mesto získať dotáciu z európskych fondov i z Fondu na podporu športu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %