Sobota 29.01.2022
Dnes má meniny 
Gašpar
°C
30.04.2021 09:20

Návrhy na ocenenie TTSK môžu do konca júna predkladať aj obyvatelia


Snímka z minuloročného udeľovania ocenení TTSK.


Krajskí poslanci budú aj tento rok udeľovať Cenu Trnavského samosprávneho kraja za rok 2020. Toto verejné ocenenie je každoročne určené pre jednotlivcov a kolektívy, ako aj osoby in memoriam, ktoré prispeli k rozvoju kraja a k šíreniu jeho dobrého mena.


Nominácie v šiestich kategóriách je možné predkladať do 30. júna 2021.

„Cena Trnavského samosprávneho kraja je verejným ocenením za mimoriadny prínos k rozvoju regiónu. Aj týmto spôsobom vyjadrujeme vďaku za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v rôznych oblastiach života. Možnosť poukázať na ľudí, ktorí robia náš život kvalitnejším a lepším, má aj verejnosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Cena Trnavského samosprávneho kraja má šesť kategórií – školstvo, kultúra, šport, zdravotníctvo, sociálna starostlivosť a občianska spoločnosť. Udeľovaná je za prínos k rozvoju kraja v humanitárnej, charitatívnej, vedeckej, pedagogickej, kultúrnej, umeleckej, publicistickej oblasti, v oblasti sociálnej starostlivosti, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti, ako aj za prejavy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva. Súčasťou ocenenia je umelecké dielo a môže byť udelená aj finančná odmena pre jednotlivca v sume do 1 000 eur, pre kolektív v sume do 2 000 eur.

Cenu udeľuje Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na návrh poslancov krajského, mestských a obecných zastupiteľstiev, občianskych združení a organizácií. Nominácie na ocenenie môže predkladať aj verejnosť.

Nominácie je potrebné zaslať na vyplnenom tlačive, ktoré tvorí prílohu Všeobecne záväzného nariadenia Trnavského samosprávneho kraja č. 48/2019 o spôsobe udeľovania verejných ocenení Trnavského samosprávneho kraja spolu s odôvodnením návrhu a vyplneným Súhlasom na spracovanie osobných údajov v termíne do 30. júna 2021 na adresu Oddelenie dotácií, grantov a občianskej participácie, Úrad Trnavského samosprávneho kraja, Starohájska 10, 917 01 Trnava, alebo priamo do podateľne úradu. Súvisiace dokumenty sú zverejnené na webovej stránke župy. Vo formulári treba uviesť kategóriu, do ktorej nominácia spadá: školstvo, kultúra, šport, zdravotníctvo, sociálna starostlivosť, občianska spoločnosť.

Autor: (TTSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2020
Nominujte osobnosti kraja! Čas máte do 15. októbra 2020
Bratislavský samosprávny kraj, ktorý každoročne udeľuje Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), predĺžil termín predkladania nominácií. Výnimočné osobnosti kraja je možné navrhovať až do 15. októbra 2020.
viac
26.01.2021
Verejnosť môže prihlásiť ekologické projekty do 21. februára
Zelené, ekologické projekty, ktoré sa realizovali v minulom roku, bude môcť verejnosť nominovať na ocenenie Atlas. Urobiť tak môže do 21. februára v rámci šiestich kategórií.
viac
20.05.2021
Zahlasujete v ankete za osobnosť Bratislavského kraja
Obyvatelia kraja môžu už po druhý raz zvoliť laureáta Ceny verejnosti v rámci Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja. Vyberať môžu medzi 32 významnými osobnosťami z oblasti kultúry, športu, vzdelávania, zdravotníctva či sociálnej starostlivosti. Hlasuje sa elektronicky a to do 15. júna 2021.
viac
19.08.2021
Nominujte osobnosti Prešovského kraja
V rámci udeľovania Ceny Prešovského samosprávneho kraja kraj plánuje oceniť významné osobnosti či kolektívy regiónu súčasne za roky 2020 a 2021. Kým laureáti za vlaňajší rok sú už známi, nominácie pre aktuálny ročník sú otvorené, a to aj pre verejnosť. Uzávierka ich návrhov je 30. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %