Štvrtok 23.01.2020
Dnes má meniny 
Miloš
°C
07.12.2019 06:00

Najlepšiu jaternicu robia v Kamenici nad Cirochou


Na snímke účastník súťaže o Najlepšiu hurku 2019 v Humennom. Hurka je pomenovanie v zemplínskom nárečí pre jaternicu. Obyvateľov Humenného miestni prezývajú hurkare. FOTO TASR - Roman Hanc


Víťazom prvého ročníka súťaže o najlepšiu jaternicu Humenská hurka je Mäsovýroba Rebej z Kamenice nad Cirochou. Rozhodli o tom návštevníci XXIV. Humenských vianočných trhov, ktorí počas piatka degustovali a hodnotili gastronomickú špecialitu z produkcie štyroch výrobcov.


"Tajomstvo najlepšej hurky spočíva v tom, že to robíme s láskou," vyjadrila sa pre TASR po vyhlásení výsledkov súťaže konateľka víťaznej spoločnosti Mária Rebej, ktorá má podľa jej slov mäsiarstvo "v génoch". Ako dodala, jej otec sa po príchode do Kamenice nad Cirochou v roku 1963 začal venovať mäsiarstvu a aj ona sama k nemu od malička inklinovala.       

Samospráva v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZaHŠ) a ďalšími partnermi, chcela súťažou o najlepšiu jaternicu oživiť povesť mesta, v ktorom sa podľa vyjadrení pamätníkov v minulosti vyrábali najlepšie jaternice na Zemplíne. Humenčanov dodnes nazývajú Hurkare.       

Súťažiacimi boli okrem víťaza dvaja miestni a jeden rimavskosobotský výrobcovia mäsových výrobkov. Jaternice z ich produkcie podľa slov riaditeľky OOCR HZaHŠ Michaely Zdražilovej degustovalo v piatok okolo 500 hodnotiteľov a podľa jej slov sa u verejnosti stretli s pozitívnou odozvou.       

Humenská hurka bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Región Gron motivuje ľudí k vyčisteniu prostredia originálnou súťažou
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Gron vymyslela originálny spôsob ako motivovať ľudí k vyčisteniu svojho okolia. Hlavný týždeň čistenia a brigád prebehne od 9. do 14. mája.
viac
19.01.2017
Dudince vypísali súťaž na monument
Architektonicko-výtvarnú súťaž na monument, ktorý bude vítať návštevníkov kúpeľov Dudince pri vstupe do mesta, vyhlásila v týchto dňoch Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Dudince.
viac
06.09.2017
Cyklisti opäť obsadia centrum mesta
Centrum Ružomberka bude v nedeľu 10. septembra dejiskom cyklistického podujatia Ružomberské schody. Zásadnú úlohu v hlavných pretekoch zohrajú tunajšie historické schody, po ktorých sa budú preháňať majstri dvoch kolies.
viac
25.12.2017
Nájdite vianočný stromček ukrytý nad banskobystrickou Fončordou!
OOCR Stredné Slovensko a Mesto Banská Bystrica pripravili sviatočnú súťaž, ktorá potrvá do konca roka 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %