Piatok 30.10.2020
Dnes má meniny 
Šimon, Simona
°C
14.10.2020 08:40

Súťaž vyzýva žiakov ZŠ, aby sa stali dobrodruhmi a spoznali horný Zemplín


Domaša. Snímka zdroj: (severovychod.sk).


Motivovať k aktívnemu pohybu a spoznávať územie horného Zemplína je cieľom súťaže určenej žiakom základných škôl (ZŠ) Staň sa dobrodruhom a spoznaj horný Zemplín.


Jej vyhlasovateľ, Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) chce zároveň prostredníctvom nej "budovať v mladých ľuďoch vzťah k miestu, v ktorom sa narodili". O projekte informovala výkonná riaditeľka organizácie Michaela Zdražilová.

„Táto súťaž predstavuje obrovský priestor v oblasti vzdelávania, spoznávanie rôznych kultúr, histórie i získavania vedomostí v prírodnej oblasti,” priblížila ďalší rozmer súťaže. Podľa nej je tiež dôležité, aby mladí ľudia spoznali svoj región už v útlom veku, keďže prax ukazuje, že po odchode za štúdiom alebo prácou sa do oblasti vracajú len príležitostne.

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci prvého aj druhého stupňa ZŠ. „V prvom prípade majú deti za úlohu nakresliť, respektíve namaľovať pre nich najkrajšiu atraktivitu z územia horného Zemplína, ktorú navštívili. V druhom prípade zrealizujú v podobnom duchu video alebo fotoreportáž. Fotoreportáž musí obsahovať aspoň päť snímok a videoreportáž by mala mať dĺžku do jednej minúty,” spresnila podmienky Zdražilová.

Súťažné práce spolu s identifikačnými údajmi je treba zaslať na adresu OOCR HZ a HŠ do 12. decembra. Diela bude hodnotiť odborná porota a ocenené budú prvé tri miesta v oboch kategóriách.

OOCR HZ a HŠ súťaž realizuje s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2020
Bezplatné letné IT tábory pre deti II. stupňa ZŠ
Počas prázdnin sa deti môžu stať konštruktérmi robotov, ale aj výskumníkmi počasia pri dobrovoľnom rozvíjaní zručností v informatike, fyzike či chémií v rámci bezplatných letných táborov realizovaných z národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.
viac
17.09.2020
Základné školy sa môžu zapojiť do projektu „Hovorme o jedle“
Základné školy sa už od 16. septembra 2020 budú môcť zaregistrovať a realizovať aktivity VIII. ročníka HOVORME O JEDLE.
viac
22.09.2020
Kampaň Do školy na bicykli
Včerajším dňom začala dvojtýždňová kampaň, ktorej cieľom je motivovať deti a ich rodičov, aby vyskúšali ísť do školy inak, ako autom či iným motorovým dopravným prostriedkom. Kampaň organizuje Cyklokoalícia pod záštitou ministra dopravy a výstavby SR.
viac
20.10.2020
O cenu Európskeho týždňa mobility 2020 bojovali aj samosprávy
Do Európskeho týždňa mobility 2020 sa svojimi aktivitami a trvalými opatreniami zapojilo 55 samospráv. Najaktívnejšou samosprávou sa stala mestská časť Bratislavy – Ružinov, s originálnym podujatím uspelo aj mesto Senec a aj Levoča získala ocenenie v kategórii samospráv Efektívne trvalé opatrenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %