Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
20.06.2024 05:05

Na prístreškoch MHD v Žiari nad Hronom: pribúdajú živé zelené strechy


Sníma zdroj: www.ziar.sk


Na nových prístreškoch na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Žiari nad Hronom pribúdajú živé zelené strechy. Informoval o tom žiarsky primátor Peter Antal s tým, že strechy sa tvoria z rastlín, ktoré si vystačia so závlahou zo zrážok, a preto budú v budúcnosti bezúdržbové.


"V máji dodávateľská firma osadila prístrešky, v júni sa montovali bezpečnostné sklá a aktuálne pribúda zeleň na strechách prístreškov," priblížil Antal na sociálnej sieti s tým, že aj vďaka tomuto kroku sa posúvajú krok po kroku k modernejšiemu a zelenšiemu mestu.        

V uliciach Žiaru nad Hronom osadili celkom 13 nových prístreškov. Ich obstaranie vyšlo mesto zhruba na 74.000 eur. Väčšia časť z nich nahradila pôvodné demontované prístrešky, ktoré súkromná spoločnosť prenajímala mestu za možnosť osádzať na nich reklamu.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.10.2016
Poplatok za rozvoj sa v Žiari nad Hronom platiť nebude
Poplatok za rozvoj, ktorým môžu slovenské mestá a obce od budúceho roka spoplatniť výstavbu na svojom území, mesto Žiar nad Hronom nezavedie. "Žiarski poslanci schválili uznesenie, že sa v meste nebude vyberať poplatok za rozvoj," priblížil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.
viac
15.01.2018
Do centra mesta chcú dostať viac zelene a kvetov
Žiarska samospráva chce v tomto roku dostať do centra mesta viac zelene. Primátor Peter Antal avizuje, že na Námestie Matice slovenskej by mali pribudnúť stromy aj kvety.
viac
07.03.2018
Žiarčania budú môcť využívať novú cyklotrasu
Nová cyklotrasa v Žiari nad Hronom bude mať viac ako tri kilometre. Začínať bude na severe mesta a končiť až v priemyselnom parku.
viac
23.10.2018
Dávnu históriu kaštieľa má odkryť jeho archeologický výskum
Žiarsky kaštieľ, ktorý pred časom mesto získalo do svojho vlastníctva, čaká archeologický výskum. Samospráva chce zmapovať jeho históriu z čias, kedy bol využívaný ako letné sídlo ostrihomských arcibiskupov, ale aj z čias biskupa Štefana Moysesa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %