Nedeľa 13.06.2021
Dnes má meniny 
Anton
°C
10.06.2021 09:30

Multifunkčné ihrisko Cultplay v Nových Zámkoch už slúži verejnosti


Snímka zdroj: (novezamky.sk).


Nové multifunkčné ihrisko Cultplay v Nových Zámkoch už slúži verejnosti. Skolaudované bolo už v lete minulého roka, počas pandemickej situácie však zostalo zatvorené.


Ihrisko je súčasťou medzinárodného projektu, v rámci ktorého mesto Nové Zámky ako hlavný partner projektu v spolupráci s ďalšími deviatimi partnermi zo Slovenska a z Maďarska získalo z Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko nenávratný finančný príspevok z prostriedkov Európskej únie (EÚ) na jeho realizáciu.

„Z celkového rozpočtu projektu Cultplay 2 873 580 eur predstavuje podpora EÚ sumu 2 442 543 eur a podpora štátneho rozpočtu 287 358 eur. Partneri projektu prispeli k realizácii päťpercentnou finančnou spoluúčasťou,“ uviedol viceprimátor Nových Zámkov Norbert Kádek.

Partnermi projektu sú slovenské mestá Nové Zámky, Komárno, Hurbanovo, Kolárovo, Šaľa a obec Svodín. Na maďarskej strane sa do projektu zapojili Komárom, Tata, Oroszlány a Kisbér. Multifunkčné ihrisko v Nových Zámkoch je po Hurbanove a Šali na slovenskej strane a Komárome a Kisbéri na maďarskej strane piatym, hodnotou investície najväčším tematickým parkom odovzdaným do užívania.

 

CULTPLAY – Vytvorenie interaktívnych tematických parkov, inovatívne  použitie kultúrneho dedičstva“ / CULTPLAY projekt - Interaktív tematikus  parkok létrehozása, a kulturális örökség innovatív használata: Nové Zámky

 

Herný komplex svojím tvarom kopíruje hradby bývalej novozámockej historickej protitureckej pevnosti. Má niekoľko poschodí, ktoré deti dokážu preskúmať zdolaním bezpečných lezeckých stien, šmykľaviek a ďalších herných prvkov. Bezpečný povrch z liatej gumy tlmiaci pád umožňuje prístup k hradu a viacerým atrakciám aj pre zdravotne znevýhodnené deti. Hrad ponúka množstvo ďalších doplnkových hier. Pomocou trojjazyčnej aplikácie (slovenský, maďarský, anglický jazyk) môžu návštevníci ihriska získať informácie aj o atrakciách v ostatných zapojených obciach.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.10.2016
Mesto sa zapojí do budovania siete cyklopožičovní v pohraničí
V Nových Zámkoch by mali v budúcom roku pribudnúť dve cyklopožičovne. Nové cyklopožičovne by mali vzniknúť v rámci projektu Bikesharing – vybudovanie siete cyklopožičovní, do ktorého sa chce mesto Nové Zámky zapojiť v spolupráci s Európskym zoskupením územnej spolupráce Pons Danubii.
viac
10.01.2018
Nové Zámky sa zapoja do projektu budovania cyklotrás
Mesto Nové Zámky sa zapojí do projektu s názvom KOMBI, ktorého cieľom je vybudovanie siete cyklotrás v slovensko-maďarskom pohraničí. Hlavným partnerom projektu je Európske zoskupenie územnej spolupráce (EZÚS) Pons Danubii.
viac
17.02.2020
Nové Zámky začali s výstavbou interaktívneho ihriska Cultplay
Mesto Nové Zámky začalo s výstavbou interaktívneho detského ihriska Cultplay. Ihrisko vznikne revitalizáciou verejného priestranstva na časti pozemku v povodí rieky Nitra na sídlisku Nábrežie.
viac
08.10.2020
Na sídlisku Juh pribudne multifunkčné ihrisko
Mesto Trebišov aktuálne realizuje výstavbu nového multifunkčného ihriska na sídlisku Juh. Možnosti na rôzne športové aktivity by malo poskytovať už v novembri. Informovala o tom radnica mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.60 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %