Streda 05.08.2020
Dnes má meniny 
Hortenzia
°C
25.10.2016 10:40

Mesto sa zapojí do budovania siete cyklopožičovní v pohraničí


Ilustračná snímka: (int.).


V Nových Zámkoch by mali v budúcom roku pribudnúť dve cyklopožičovne. Nové cyklopožičovne by mali vzniknúť v rámci projektu Bikesharing – vybudovanie siete cyklopožičovní, do ktorého sa chce mesto Nové Zámky zapojiť v spolupráci s Európskym zoskupením územnej spolupráce Pons Danubii.


Spoluúčasť mesta na projekte odsúhlasili mestskí poslanci na svojom zasadnutí v piatok 21. októbra.      

Európske zoskupenie územnej spolupráce je žiadateľom nenávratného finančného príspevku zo strany Úradu vlády Maďarska ako Riadiaceho orgánu v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky ako Národným orgánom v Slovenskej republike. Hlavným cieľom projektu je posilnenie cezhraničnej mobility, zlepšenie cezhraničných dopravných služieb a v neposlednom rade posilnenie zdravia obyvateľstva a šetrenie životného prostredia.      

Projektový zámer predpokladá vybudovanie siete cyklopožičovní v ôsmich mestách nachádzajúcich sa v slovensko-maďarskom pohraničnom území. Celkovo by v nich malo vzniknúť 15 požičovní bicyklov. V Nových Zámkoch sa plánujú požičovne vybudovať pred železničnou stanicou a na Hlavnom námestí. Mestské pozemky za účelom vytvorenia cyklopožičovní s celkovou rozlohou 98 štvorcových metrov prenajme mesto združeniu Pons Danubii za ročné nájomné v celkovej výške 392 eur. Mesto nebude musieť na realizáciu projektu vynaložiť žiadne investičné náklady.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.01.2018
Nové Zámky sa zapoja do projektu budovania cyklotrás
Mesto Nové Zámky sa zapojí do projektu s názvom KOMBI, ktorého cieľom je vybudovanie siete cyklotrás v slovensko-maďarskom pohraničí. Hlavným partnerom projektu je Európske zoskupenie územnej spolupráce (EZÚS) Pons Danubii.
viac
06.04.2019
Na projekty spolupráce s Maďarskom môžu samosprávy či školy získať 50-tis eur.
Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie môžu žiadať o finančný príspevok pre malé projekty v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko 2014 - 2020. Výzvu na predkladanie žiadostí vyhlásilo Európske zoskupenie územnej spolupráce Via Carpatia.
viac
17.02.2020
Nové Zámky začali s výstavbou interaktívneho ihriska Cultplay
Mesto Nové Zámky začalo s výstavbou interaktívneho detského ihriska Cultplay. Ihrisko vznikne revitalizáciou verejného priestranstva na časti pozemku v povodí rieky Nitra na sídlisku Nábrežie.
viac
09.03.2020
Moldava nad Bodvou začína s výstavbou nového trhoviska
V týchto dňoch sa začína v Moldave nad Bodvou pri Inkubátorovom dome realizovať projekt s názvom Trhovisko Encs - Encsi piactér.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %