Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
06.02.2023 10:35

Modernizácia Slaneckej cesty napreduje, budujú nový most


Slanecká cesta.


Rekonštrukcia Slaneckej cesty v košickej mestskej časti (MČ) Nad Jazerom pokračuje prácami na budovaní cestnej kanalizácie a uličných vpustov a ukladaní konštrukčných vrstiev budúcej komunikácie.


Najväčší stavebný ruch momentálne vidieť pri budovaní ľavého mosta ponad Myslavský potok, kde sa stavia jeho spodná časť a betónujú sa aj opory mosta. Informoval o tom magistrát mesta na základe štvrtkového (2. 2.) kontrolného dňa.

V nasledujúcich týždňoch po dokončení cestnej kanalizácie sa začnú práce na výmene podložia na štyroch križovatkách po pravej strane Slaneckej cesty v smere do Krásnej. Na motoristov budú preto čakať na križovatke pri obchodnom centre viaceré dopravené obmedzenia a na ďalších križovatkách nastanú niektoré zmeny dopravného značenia.

Zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť Doprastav, ubezpečil, že stavba v oboch jazdných profiloch bude hotová na jeseň tohto roka. "Pripomenul, že počas prác došlo aj k neočakávaným komplikáciám a miernemu zdržaniu. Sklz sa týka budovania mosta ponad Myslavský potok. Dôvodom je, že sa niektoré stavebné práce musia robiť v ochrannom pásme veľmi vysokého napätia a búranie starého a následné budovanie nového mosta sa posunulo pre neskoršie získanie príslušného povolenia na tieto práce," uviedol magistrát.

K presmerovaniu dopravy na nové jazdné pruhy a novej organizácii dopravy by malo dôjsť v máji po dokončení ľavého mosta ponad Myslavský potok.

Náklady na rekonštrukciu sa pre neplánované stavebné práce doposiaľ zvýšili o takmer 1,6 milióna eur. Predpokladané celkové zvýšenie z dôvodu nárastu cien stavebných materiálov a dodatočných stavebných prác pri výmene podložia by sa podľa magistrátu malo pohybovať na úrovni 3,7 milióna eur. Ich financovanie zaťaží zatiaľ ešte neschválený rozpočet mesta. "Aby boli dosahy čo najmenšie, mesto plánuje požiadať o prefinancovanie časti z týchto zvýšených nákladov z eurofondov. Programové obdobie z eurofondov na financovanie tohto projektu končí na konci roka 2023 a dovtedy má byť stavba ukončená aj preplatená," informoval hovorca mesta Dušan Tokarčík.

Kontrolnému dňu predchádzala obhliadka staveniska, na ktorej sa zúčastnili aj primátor mesta Jaroslav Polaček a starostka mestskej časti Nad Jazerom Lenka Kovačevičová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.08.2020
Mesto Prešov uhradí oprávnené náklady na záchranné práce na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov pristúpi k úhrade nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúru od spoločnosti Matijka, s .r. o., radnica preplatí len do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
viac
15.03.2022
Začína sa rozsiahla rekonštrukcia mosta na Škultétyho ulici v Prešove
Most na Škultétyho ulici v Prešove je jedným z najvyťaženejších dopravných objektov, čomu podľa radnice zodpovedá aj jeho stav. Po dlhých rokoch sa však dočká obnovy. Samospráva v pondelok odovzdala stavbu zhotoviteľovi.
viac
07.11.2022
Cena za rekonštrukciu Slaneckej cesty stúpla zatiaľ o 1,6 milióna eur
Náklady na rekonštrukciu a modernizáciu Slaneckej cesty stúpli oproti pôvodne vysúťaženej sume zatiaľ o necelých 1,6 milióna eur. Mesto Košice podpísalo so spoločnosťou Doprastav doposiaľ päť dodatkov, zvýšenia ceny sa týkali tri z nich. Potvrdil to magistrát mesta.
viac
01.03.2023
Práce na mostoch v rámci výstavby obchvatu Košíc napredujú
Práce na mostoch v rámci výstavby úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. etapa napredujú. Na stavbe začali aj s realizáciou takzvaných vsakov. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %