Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
31.01.2023 09:30

Modernizácia cesty medzi Šaľou a Komárnom bude pokračovať aj v tomto roku


Ilustračná snímka: (tasr).


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) bude aj v tomto roku pokračovať v rekonštrukcii cesty II. triedy medzi Šaľou, Kolárovom a Komárnom.


Krajskí poslanci už na svojom januárovom rokovaní vyčlenili na financovanie prác vyše 476 000 eur.

Modernizácia 30-kilometrového úseku cesty II/573 má stáť celkovo takmer 5,5 milióna eur. Práce sa začali už v priebehu minulého roka. "Rekonštrukcia bude riešiť zlepšenie parametrov a stavebnotechnického stavu existujúcej cesty. To sa dosiahne spevnením krajníc a svahov cestného telesa a odvodnením vozovky," uviedol pred časom Úrad NSK.

Do modernizácie cesty bude podľa NSK zahrnutá aj obnova krytu vozovky a vybudovanie bezpečnostných prvkov dopravnej infraštruktúry. Vymenia a doplnia sa aj cestné zvodidlá a dopravné značenie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2016
Zo štyroch etáp výstavby Vážskej vodnej cesty je dokončená len prvá
Pred šiestimi rokmi mala byť dobudovaná Vážska vodná cesta. Zo štyroch etáp výstavby, ktoré mali spojiť Žilinu s Dunajom v Komárne, je však v súčasnosti dobudovaná len prvá etapa Komárno – Sereď v celkovej dĺžke 75 kilometrov.
viac
05.09.2019
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch
Trnavský župan Jozef Viskupič odovzdal Krajinský most v Piešťanoch spoločnosti, ktorá bude realizovať jeho rekonštrukciu. Dôvodom rekonštrukcie mosta sú poruchy na jeho spodnej časti a súčasťou opráv bude aj modernizácia úseku cesty Banka, ktorá je značne poškodená.
viac
16.10.2021
Cesta a priepust v Lopúchove sa dočkali rekonštrukcie
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja začala v septembri realizovať modernizáciu cesty a priepustu v obci Lopúchov, ktoré boli v nevyhovujúcom stave.
viac
24.01.2022
V poliklinike v Šali vzniká Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
V Šali začne už čoskoro fungovať Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Sídliť bude v priestoroch Polikliniky Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %