Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
30.11.2020 02:25

Mládež ako súčasť občianskej spoločnosti na Slovensku


Ilustračná snímka.


Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšiu vybranú časť z rozsiahlej štúdie o občianskej spoločnosti na Slovensku, zameranú na deti a mladých ľudí ako plnohodnotných členov občianskej spoločnosti a budúcich správcov krajiny.


V rámci rozsiahlej štúdie o občianskej spoločnosti na Slovensku vám prinášame ďalšiu vybranú časť, zameranú na deti a mladých ľudí ako plnohodnotných členov občianskej spoločnosti a budúcich správcov krajiny. Ambíciou analýzy je zmapovať a popísať pohľad detí a mládeže na stav občianskej spoločnosti ako takej. Analýza sa tiež venuje miere ich zapojenia, formám a nástrojom, ktoré využívajú na to, aby sami na občianskom živote participovali, či aby získali informácie o spoločenskom dianí na Slovensku a v ich lokálnych komunitách. Analýza tiež poukazuje na príležitosti a bariéry v občianskom záujme a občianskej angažovanosti detí a mladých ľudí.

O mládeži na Slovensku.

Autor: (MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2020
Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Životné prostredie
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšie krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri tentokrát so zameraním na životné prostredie.
viac
14.10.2020
Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Kultúra a duchovné hodnoty
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšie krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri tentokrát sa zameraním na kultúrne a duchovné hodnoty.
viac
08.12.2020
Sociálno-ekonomický prínos neziskového sektora
Úrad splnomocnenca prináša vybrané zistenia z „Analýzy socio-ekonomického prínosu neziskového sektora pre spoločnosť“ v rámci národného projektu Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti.
viac
18.12.2020
Finálna analýza výskumu občianskej spoločnosti a MVO
Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša finálnu Analýzu socioekonomického prínosu neziskového sektora a stavu a trendov rozvoja občianskej spoločnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %