Štvrtok 24.09.2020
Dnes má meniny 
Ľuboš, Ľubor
°C
18.08.2020 07:40

Ministerstvo kultúry SR podporí nezávislú kultúru


Ilustračná snímka.


Ministerstvo kultúry SR poskytne mimoriadnu podporu pre nezávislú kultúru. Podpory sa dočkajú občianske združenia, neziskové organizácie, nadácie a SZČO pôsobiace v rôznych umeleckých žánroch v území, ku ktorým sa doposiaľ žiadna pomoc nedostala.


Ministerstvo kultúry SR zabezpečilo mimoriadnu pomoc pre nezávislú kultúru. S ministerstvom financií pre ňu vyrokovalo takmer 11 miliónov eur. Podpora do územia pre subjekty pôsobiace v rôznych umeleckých žánroch nezávislej kultúry ako sú hudba, tanec, divadlo, literatúra, audiovizuálne a vizuálne umenie, tradičná kultúra, folklorizmus, atď. pôjde prostredníctvom existujúcich verejnoprávnych fondov -  Fond na podporu umenia, Fond na podporu kultúry národnostných menšín a Audiovizuálny fond.

Bližšie informácie sa dočítate TU.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2017
Schvaľovanie žiadostí o podporu kreatívneho priemyslu sprevádza spor
Formalizmus a sporný výklad zákona mali zabrániť desiatkam subjektov uchádzať sa o nenávratný finančný príspevok v dotačnej výzve na podporu kreatívneho priemyslu.
viac
25.06.2020
Výzva rezortu kultúry na kultúru znevýhodnených skupín
Ministerstvo kultúry SR zverejnilo Výzvu na podporu projektov z programu Kultúra znevýhodnených skupín na rok 2020 v rámci dotačného systému ministerstva na rok 2020.
viac
28.08.2020
Na podporu kultúry znevýhodnených skupín rozdelí MK všetky zdroje z programu
Na podporu projektov kultúry znevýhodnených skupín prerozdelí Ministerstvo kultúry (MK) celú alokáciu v tomto dotačnom programe, teda 980 000 eur.
viac
10.09.2020
Trnavský kraj poskytne finančnú Prvú pomoc kultúre
Všetkých deväť žiadateľov podporí Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v rámci výzvy pre profesionálne subjekty nezriaďovanej kultúry Prvá pomoc kultúre.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %