Štvrtok 20.02.2020
Dnes má meniny 
Lívia
°C
23.08.2019 09:25

Mesto získalo od začiatku roka 2,5 milióna eur z eurofondov


Ilustračná snímka Visit Liptov


Mesto Liptovský Mikuláš získalo za uplynulých osem mesiacov 2,5 milióna eur z externých zdrojov. Od začiatku roka tak radnica financuje z eurofondov celkom 15 projektov. Ide predovšetkým o podporu v oblasti školstva, projekty zo sociálnej oblasti a o revitalizáciu verejných priestranstiev.


„Aktuálne sme už aj administratívne uzatvorili projekt zberu a zhodnotenia biologicky rozložiteľného odpadu, ktorý sa u verejnosti stretol s vysoko pozitívnou odozvou. Zo získaných viac ako 700.000 eur na projekt sme zakúpili techniku, ale aj hnedé zberné nádoby pre obyvateľov,“ podotkol viceprimátor Ľuboš Trizna s tým, že novinka zvýšila kvalitu nakladania s odpadom.       

V týchto dňoch ukončili a preverili proces verejného obstarávania na nové komunitné centrum, na ktoré radnica získala 300.000 eur. „Po podpise a kontrole zmluvy so zhotoviteľom môžeme pristúpiť k samotnej výstavbe centra, ktoré bude situované v Hlbokom,“ uviedla hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.       

Novostavba komunitného centra podľa hovorkyne prispeje k sociálnemu začleňovaniu vylúčených osôb, zlepšeniu ich sociálnej situácie a k zvýšeniu vzdelanosti. „To podporí ich začlenenie medzi majoritu a zvýši možnosti uplatnenia na pracovnom trhu,“ doplnila.       

Vedenie mesta spolu s odborníkmi zároveň pracuje na príprave ďalších 50 projektov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2016
Spoznajte zlomové okamihy mestskej histórie
Špeciálnu tematickú prehliadkovú trasu mestom si pri príležitosti 730. výročia prvej písomnej zmienky o Liptovskom Mikuláši pre návštevníkov pripravilo tunajšie informačné centrum.
viac
12.10.2018
Inštaláciou modernejších kamier chce radnica zvýšiť bezpečnosť
Zvýšenie bezpečnosti a ochranu verejného majetku na viacerých uliciach v Liptovskom Mikuláši chce radnica zabezpečiť novými modernejšími kamerami. Na projekt prevencie kriminality na rok 2018 získalo mesto v uplynulom období dotáciu vo výške 25.000 eur.
viac
18.11.2019
Mesto získalo 70-tis. eur na modernizáciu učební v základnej škole
Na modernizáciu učební v Základnej škole (ZŠ) Márie Rázusovej Martákovej v Liptovskom Mikuláši pôjde 70-tis. eur. Radnica ich získala z eurofondov.
viac
12.02.2020
Na výstavbu cyklochodníka získal Liptovský Mikuláš takmer 400 000 eur
V Liptovskom Mikuláši pribudne nový úsek chodníka pre cyklistov. Napojí sa na existujúci cyklochodník pri brehu Váhu a končiť bude v Liptovskej Ondrašovej pred mostom ponad Jalovčianku. Na jeho vybudovanie získala radnica 388 442 eur z eurofondov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %