Utorok 30.05.2023
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
12.05.2022 03:20

Mesto vytvorilo záhony, ktoré si môžu ľudia „adoptovať“


Ilustračná snímka.


Topoľčianska radnica ponúka na „adopciu“ záhony v meste. Tie magistrát vybudoval revitalizáciou viacerých verejných priestranstiev.


Nevyužívané pieskoviská, trávniky a ďalšie plochy sa v jarných mesiacoch zmenili na predpripravené záhony vhodné na vysádzanie kvetov či byliniek. „Miesta v našom meste, ktoré doteraz nemali takmer žiadne využitie, sa môžu stať malými záhradkami. Môže ich využiť každý so vzťahom k záhradkárčeniu. Niektoré z nich sú vyvýšené. Stačí vziať semienka, náradie a vysadiť ich podľa vlastnej fantázie,“ uviedla radnica.

Nové záhony vznikli na Gagarinovej ulici, na uliciach P. O. Hviezdoslava a Jurkoviča a na Margarétke. Mesto očakáva, že okrem skrášlenia okolia budú slúžiť aj na utuženie komunitných vzťahov. „Umožnia aj deťom zo sídlisk, aby sa spolu s rodičmi a starými rodičmi dozvedeli viac o fungovaní prírody a záhrady. Záhony sú voľne dostupné pre kohokoľvek, odporúčame si však označiť svoju výsadbu štítkom,“ pripomenul mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2019
O záhony pred historickou budovou SND sa bude päť rokov starať hotel Carlton
Hotel Carlton si adoptoval staromestskú zeleň. V rámci projektu Staré Mesto sa zaviazal počas piatich rokoch starať sa o kvetinovú výzdobu v parčíku pred historickou budovou Slovenského národného divadla.
viac
19.06.2020
Z peňazí za výrub stromov mesto vybuduje park v Kanaši
Za výrub stromov v súvislosti s výstavbou severného obchvatu Prešova získalo mesto Veľký Šariš od Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) 1,8 milióna eur. Peniaze chce použiť na viaceré projekty.
viac
03.11.2020
Žarnovica hľadá nové vedenie mestského podniku služieb
Mesto Žarnovica vyhlásilo prijímací pohovor na obsadenie funkcie konateľa mestského podniku služieb. Doterajší konateľ spoločnosti sa vzdal funkcie z osobných dôvodov.
viac
10.03.2021
Mesto Handlová získalo po rokoch do nájmu Handpark
Mesto Handlová získalo od rímskokatolíckej cirkvi do nájmu park pri nemocnici, ktorý je známy ako Handpark. O plochu sa snažilo niekoľko rokov, do budúcna ho plánuje zveľadiť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %