Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
08.10.2021 04:10

Mesto Dubnica nad Váhom aplikuje protišmykovú úpravu vozovky v ďalšej lokalite


Snímka zdroj: Dubnica nad Váhom


Od roku 2019 dubnická samospráva postupne aplikuje špeciálnu protišmykovú úpravu v najrizikovejších úsekoch komunikácií v meste. Tá pomáha motoristom jazdiť bezpečnejšie najmä v úsekoch komunikácií s výraznejším stúpaním alebo klesaním, ktoré sú rizikové predovšetkým počas zimných mesiacov.


V Dubnici nad Váhom ju nájdete napr. v centre mesta na jednom z vjazdov do kruhovej križovatky, na Ul. J. Kalinčiaka v časti tzv. Esíčka, v kopci pri DuTaF centre a na dvoch priechodoch pre chodcov. „K ďalším lokalitám, v ktorých dokážeme zvýšiť bezpečnosť účastníkov cestnej premávky prostredníctvom protišmykovej úpravy, patrí nadjazd ponad železničnú trať pri zimnom štadióne a nadväzujúca kruhová križovatka na sídlisku Za traťou,“ vysvetlil Jozef Martinka z referátu dopravy mesta Dubnica nad Váhom.

V prvej polovici októbra tak samospráva rozšíri protišmykovú úpravu vozoviek v meste o ďalších 1 038 m2za necelých 37-tisíc eur, a to v červenej verzii nástreku vozovky na kruhovej križovatke a v modrej verzii nástreku priamo na viadukte v oboch smeroch. Zvyšovanie bezpečnosti na cestách financuje zo svojho rozpočtu mesto Dubnica nad Váhom.

Špeciálna protišmyková úprava komunikácií má predovšetkým skrátiť brzdnú dráhu vozidiel, zvýšiť ich stabilitu v nebezpečných dopravných úsekoch, zlepšiť rozbiehanie sa do kopca v zimných mesiacoch, no rovnako aj zaistiť bezpečný prechod peších cez cestu.

Autor: (ts-Dubnica nad Váhom, Mgr. Veronika Valuchová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2020
V Dubnici nad Váhom prebieha čistenie smetných nádob
S čistením nádob na sklený odpad začali technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o., v pondelok 17. februára 2020. Ako prvé prišli na rad kontajnery na sídlisku Centrum I, ktoré boli najviac znečistené a zájdené.
viac
14.08.2020
Cyklojazdu z Dubnice nad Váhom do Otrokovíc presunuli na september
Športové podujatie, počas ktorého poputujú obyvatelia Dubnice nad Váhom do moravského partnerského mesta Otrokovice, si svoje miesto v kalendári napokon nájde aj v tomto roku. Pandémia narušila pôvodné plány zrealizovať cyklojazdu v tradičnom júnovom termíne, na bicykle preto nasadnú 26. septembra.
viac
08.05.2021
Registrácia do projektu Do práce na bicykli v Dubnici opäť otvorená
Mesto Dubnica nad Váhom už tretí rok v poradí ponúka priaznivcom cyklistiky možnosť zapojiť sa do národnej kampane pod jeho hlavičkou.
viac
27.05.2021
Dubnica získala na výstavbu cyklotrasy viac ako 824-tisíc eur
Nový cyklistický chodník s dĺžkou 2,9 km prepojí mesto Dubnica nad Váhom napojením zo Štúrovej ulice s mestskou časťou Prejta bezpečným aj atraktívnym spôsobom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %