Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
22.05.2020 08:10

Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom by mali ukončiť v decembri


Na snímke stavebný dozor Milan Blaško ukazuje na pôvodnú štruktúru fasády. Snímka zdroj: (tasr).


Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom za viac ako 1,4 milióna eur by mali dokončiť do konca tohto roku. Počas kontrolného dňa to povedal dubnický primátor Peter Wolf.


Napriek úsporným opatreniam a rozpočtovým škrtom aj v oblasti kultúry práce na rekonštrukcii kultúrneho stánku pokračovali i počas núdzových opatrení.

„Projekt je financovaný z európskych zdrojov, aj preto sme si mohli dovoliť pustiť sa do rekonštrukcie. Práce pokračovali počas kritickej pandemickej situácie v interiéri za dodržania bezpečnostných opatrení. Verím, že sa nám to podarí dotiahnuť do konca roka a že na budúci rok môžu prísť obyvatelia Dubnice a okolia za kultúrou do zrekonštruovaného kultúrneho domu,“ doplnil primátor.

Dom kultúry v Dubnici nad Váhom otvorili v januári 1961. Projektoval ho jeden z najvýznamnejších českých architektov minulého storočia Jiří Kroha, ktorý navrhol v socialistickom štýle aj celé mesto Nová Dubnica. Napriek tomu, že budova domu kultúry v Dubnici nad Váhom nie je kultúrnou pamiatkou, pri rekonštrukcii sa podľa Wolfa snažia zachovať architektonické prvky budovy.

Ako informoval vedúci stavebného úradu v Dubnici nad Váhom Milan Blaško, s rekonštrukciou stavby mali začať v marci, pre epidemiologickú situáciu sa začala až v polovici apríla. „Dodávateľská firma však zvýšila kapacity a aj kapacity z iných firiem a dohodli sme sa, že termíny určené v zmluve dodržia. Veríme, že sa tak stane a 15. decembra bude stavba už aj skolaudovaná,“ doplnil Blaško.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2020
Komunikáciu s radnicou má uľahčiť nové klientske centrum
Obyvateľom Dubnica nad Váhom by ešte v tomto roku malo začať slúžiť nové klientske centrum. Vzniknúť má rekonštrukciou vstupných priestorov v budove mestského úradu.
viac
04.01.2021
Obec Veselé vypísala VO na dobudovanie kanalizácie
Obec Veselé v okrese Piešťany zverejnila verejnú súťaž s názvom Borovce, Rakovice, Veselé, Dubovany – dobudovanie verejnej kanalizácie, Veselé – rekonštrukcia a dostavba obecnej čističky odpadových vôd (ČOV). Vyplýva to zo zverejnených údajov vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
19.01.2021
Mesto ušetrilo minulý rok na verejnom obstarávaní 850 000 eur
Dubnická radnica ušetrila v minulom roku na verejnom obstarávaní viac ako 850 000 eur. Informovala o tom vedúca oddelenia strategického rozvoja a verejného obstarávania Eva Granátová.
viac
20.06.2022
Dubnická radnica zrekonštruuje za 353 000 eur školské ihrisko ZŠ s MŠ P. Demitru
V Dubnici nad Váhom začali s rekonštrukciou školského ihriska Základnej školy s materskou školou Pavla Demitru. Škola je poslednou z troch dubnických škôl, na ktorej samospráva realizuje kompletnú rekonštrukciu školského športoviska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %