Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
22.05.2020 08:10

Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom by mali ukončiť v decembri


Na snímke stavebný dozor Milan Blaško ukazuje na pôvodnú štruktúru fasády. Snímka zdroj: (tasr).


Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom za viac ako 1,4 milióna eur by mali dokončiť do konca tohto roku. Počas kontrolného dňa to povedal dubnický primátor Peter Wolf.


Napriek úsporným opatreniam a rozpočtovým škrtom aj v oblasti kultúry práce na rekonštrukcii kultúrneho stánku pokračovali i počas núdzových opatrení.

„Projekt je financovaný z európskych zdrojov, aj preto sme si mohli dovoliť pustiť sa do rekonštrukcie. Práce pokračovali počas kritickej pandemickej situácie v interiéri za dodržania bezpečnostných opatrení. Verím, že sa nám to podarí dotiahnuť do konca roka a že na budúci rok môžu prísť obyvatelia Dubnice a okolia za kultúrou do zrekonštruovaného kultúrneho domu,“ doplnil primátor.

Dom kultúry v Dubnici nad Váhom otvorili v januári 1961. Projektoval ho jeden z najvýznamnejších českých architektov minulého storočia Jiří Kroha, ktorý navrhol v socialistickom štýle aj celé mesto Nová Dubnica. Napriek tomu, že budova domu kultúry v Dubnici nad Váhom nie je kultúrnou pamiatkou, pri rekonštrukcii sa podľa Wolfa snažia zachovať architektonické prvky budovy.

Ako informoval vedúci stavebného úradu v Dubnici nad Váhom Milan Blaško, s rekonštrukciou stavby mali začať v marci, pre epidemiologickú situáciu sa začala až v polovici apríla. „Dodávateľská firma však zvýšila kapacity a aj kapacity z iných firiem a dohodli sme sa, že termíny určené v zmluve dodržia. Veríme, že sa tak stane a 15. decembra bude stavba už aj skolaudovaná,“ doplnil Blaško.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2020
Komunikáciu s radnicou má uľahčiť nové klientske centrum
Obyvateľom Dubnica nad Váhom by ešte v tomto roku malo začať slúžiť nové klientske centrum. Vzniknúť má rekonštrukciou vstupných priestorov v budove mestského úradu.
viac
06.05.2020
Samospráva pokračuje v rekonštrukcii žľabov v mestskom parku
Po minuloročnej rekonštrukcii šiestich odvodňovacích žľabov v historickom mestskom Parku J. B. Magina v Dubnici nad Váhom pokračuje samospráva aj tento rok v ich rekonštrukcii a výmene. V najbližších týždňoch opraví ďalších päť žľabov.
viac
19.01.2021
Mesto ušetrilo minulý rok na verejnom obstarávaní 850 000 eur
Dubnická radnica ušetrila v minulom roku na verejnom obstarávaní viac ako 850 000 eur. Informovala o tom vedúca oddelenia strategického rozvoja a verejného obstarávania Eva Granátová.
viac
18.01.2024
Radnica vyčlenila tento rok na dotácie z rozpočtu 300-tis. eur
Kluby, organizácie a združenia sídliace v Dubnici nad Váhom môžu žiadať o dotácie z rozpočtu mesta. Radnica na dotácie vyčlenila z rozpočtu 300-tis. eur. Informoval o tom primátor mesta Peter Wolf.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %