Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
02.11.2016 08:00

Mesto bude udeľovať nové ocenenie - Prievidzského anjela


Mesto Prievidza.


Osobnostiam či kolektívom, ktoré sa zaslúžili o rozvoj Prievidze, môže samospráva mesta po novom udeliť nové ocenenie. Názov novej ceny - Prievidzský anjel odkazuje na toho v erbe mesta.


Zámerom radnice je, aby mohli byť jednotlivci či kolektívy ocenené aj viackrát. Udeľovanie Prievidzského anjela schválili prievidzskí mestskí poslanci prostredníctvom siedmeho doplnku štatútu mesta na svojom rokovaní v pondelok (31. 10.).       

"Máme veľa úspešných ľudí v Prievidzi, ktorých oceňujeme, a taká postupnosť je, že dostanú Cenu primátora mesta a potom Cenu mesta, čo je ocenenie s vysokým honorom. Keď však urobia opäť niečo záslužné, vyhrajú nejaký turnaj alebo sa im niečo podarí, tak už vlastne im nemôžeme druhýkrát udeliť mestské ocenenia, ktoré som spomínal. Preto sme vymysleli nové, ktorého podstatou bude to, že ho bude možné získať opakovane," zdôvodnil zámer Prievidze vedúci kancelárie primátorky mesta Alojz Vlčko.       

Nové ocenenie dostalo názov Prievidzský anjel. Vychádza z heraldiky mesta, anjel je totiž súčasťou erbu mesta. "Opierame sa však aj o skúsenosti z minulosti. Keď sme totiž udeľovali mestské ocenenia, ako dar sme dávali sošku anjela a niektorí ľudia sa nás pýtali, kedy zase bude rozdávať tých anjelov. Ľuďom sa to páčilo a je to typické pre Prievidzu," doplnil Vlčko. Návrh sochy, ktorú dostanú ocenení, ešte samospráva mesta podľa neho neriešila, bude však na nej uvedený názov ceny a rok, kedy ju dostali. Mala byť mať však výšku asi 20 centimetrov.       

Osoby či kolektívy, ktoré cenu dostanú, bude môcť navrhnúť ktorýkoľvek obyvateľ mesta či zástupca samosprávy. Rozhodnutie o ocenení vydá následne mestská rada. Prievidzského anjela chce magistrát udeľovať zvyčajne raz ročne na celomestskom podujatí v januári, ktoré bude spojené s novoročným koncertom. Prvých chce rozdať už začiatkom budúceho roka.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2017
Navrhnite osobnosti na Cenu primátora 2017
Bratislavčania môžu aj tento rok navrhnúť osobnosti na Cenu primátora 2017. Najvyššie samosprávne ocenenie bude významným Bratislavčanom udelené už po 25-krát počas galaprogramu, ktorý tradične odštartuje aprílové dni samosprávy „Bratislava pre všetkých“.
viac
11.04.2017
Trenčiansky samosprávny kraj ocení výnimočné osobnosti kraja
Trenčiansky samosprávny kraj vyzýva na zasielane návrhov na ocenenie výnimočných osobností kraja. Vyznamenania predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a tiež krajského Zastupiteľstva budú tento rok odovzdané prvýkrát v histórii existencie Trenčianskej župy.
viac
08.11.2017
Mesto Žilina ocenilo významné osobnosti za rok 2016
Na mestskej radnici si z rúk primátora Igora Chomu prevzali ocenenia osobnosti mesta Žilina za rok 2016. Vedenie mesta si chce aj takýmto spôsobom uctiť svojich občanov, ktorí pôsobia v Žiline alebo nejakým spôsobom zviditeľnili Žilinu vo svete.
viac
21.01.2020
Hlasujte za osobnosť Bratislavského kraja
BSK každoročne udeľuje ocenenia osobnostiam, ktoré významným spôsobom podporili rozvoj regiónu alebo pomáhajú občanom v kraji. Od roku 2003 ocenil už vyše stovku laureátov. Tento rok k nim pribudne ďalších 31 a jedna historická osobnosť. Po prvý raz môžu hlasovať aj obyvatelia župy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %