Streda 31.05.2023
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
19.05.2023 01:30

Letisko bude hostiť v sobotu druhú Classic Car show


Ilustračná snímka.


Okolo 300 oldtimerov očakávajú v sobotu (20. 5.) organizátori druhého ročníka Classic Car show. Pozvanie na trnavské letisko prijali viaceré kluby obdivovateľov klasických a amerických vozidiel. Informoval o tom spoluorganizátor podujatia Robert Lisý z trnavského združenia Garage42.


"Hlavným dôvodom, prečo sme sa podujali pripraviť akciu, je zvýšenie povedomia verejnosti o historicko-technickom dedičstve," uviedol. Diváci si budú môcť pozrieť americké, japonské, české i ďalšie značky áut, okrem osobných aj trucky či klasický žltý školský autobus. Oldtimerom sa stáva vozidlo, ktoré má viac ako 30 rokov, niektoré podľa Lisého jazdia aj v bežnej premávke, odlíšiteľné sú oranžovým evidenčným číslom. Jeden zrenovovaný kabriolet si bude môcť odviezť aj víťaz tomboly, ktorú organizátori do programu zaradili.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj súťaž v meraní hluku automobilov, publiku svoje jazdecké umenie predvedie malý nádejný motorkár. "Do dynamických ukážok sme zaradili demoličnú jazdu áut s veľkými kolesami - monster truck show, tiež motokros jazdu a jazdu na americkom kabriolete a zaujme iste aj šrot-art umenie, kde vznikajú umelecké výrobky z kovových dielcov, nájdených v šrote," pozval Lisý. Lákať divákov budú tiež okruhové špeciály NASCAR autá, ktoré sú ekvivalentom formuly 1. Program doplnia koncertné vystúpenia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2023
Novinkou v prímestskej autobusovej doprave sú predplatné cestovné lístky
Cestujúci v prímestskej autobusovej doprave v Trnavskom kraji majú k dispozícii od 1. januára nový druh cestovných lístkov. Ide o predplatné cestovné lístky, ktoré sú výhodnejšie najmä pre pravidelných cestujúcich.
viac
08.03.2023
V meste sa začala šiesta sezóna zdieľaných bicyklov
Trnavský bikesharing – zdieľané elektrické bicykle začali v pondelok svoju šiestu sezónu. Vlani zaznamenal tento úspešný projekt mesta priemerne 900 výpožičiek denne, cyklisti mali k dispozícii 129 elektrobicyklov.
viac
15.05.2023
Imaginácie opäť ponúknu v centre mesta rozprávkový príbeh
Divadelná show s názvom Imaginácie - kúzelný majáles sa v košickom Mestskom parku a na Hlavnej ulici uskutoční 26. a 27. mája. Diváci si tak opäť budú môcť pozrieť rozprávkový príbeh, ktorý sa odohráva na viacerých scénach.
viac
17.05.2023
Trnavský rínek oslávi 10 rokov pestrým programom
Trnavský rínek - jednodňový pouličný festival lokálnej tvorby oslávi svoje 10. výročie v sobotu 20. mája účasťou 130 lokálnych tvorcov, výrobcov a remeselníkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %