Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
28.04.2019 11:50

Letisko Piešťany ponúkne atraktívnu leteckú show


Ilustračná snímka zdroj: Slovenský cestovateľ


Už budúci víkend, 4 .- 5. mája 2019, sa na Letisku Piešťany uskutoční Festival letectva Piešťany 2019. Táto udalosť sa na piešťanské letisko vracia pod dlhých rokoch. Festival bude venovaný 100. výročiu udalostí spojených s menom Milana Rastislava Štefánika.


„Pre náš kraj je výborná správa, že sa nám podarilo vrátiť letecké dní práve na župné letisko v Piešťanoch. Táto oslava letectva sa k nám vracia po 12 rokoch. Som rád, že môžeme ľuďom ponúknuť atraktívny program,“ povedal Jozef Viskupič, trnavský župan.

 Pre verejnosť budú pripravené veľkokapacitné parkoviská priamo pri letisku, vrátane vyhradených plôch pre bicykle a kolobežky. Parkovacích miest bude preto dostatok. Brány letiska sa otvoria o ôsmej hodine ráno.

 Motoristi si môžu na webstránke festivalu už teraz pozrieť, akými cestami sa dostanú k obidvom veľkým parkoviskám a vybrať si trasu, ktorá im vyhovuje.

 Pre návštevníkov je tiež zabezpečená  verejná doprava. Je teda možnosť pricestovať na piešťanskú železničnú stanicu, odkiaľ bude počas celého podujatia zabezpečená kyvadlová preprava na letisko.

 Hlavným organizátorom leteckých dní je Slovenská letecká agentúra. Trnavský samosprávny kraj je spoluorganizátorom podujatia.

 Všetky dôležité informácie sú k dispozícii aj na http://www.festivalletectva.sk/

Autor: (ts-ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.05.2019
Na Festival letectva prišlo do Piešťan niekoľko tisíc ľudí
Niekoľko tisíc divákov prišlo v sobotu na piešťanské letisko pri príležitosti otvorenia dvojdňového Festivalu letectva. Jeho úvodný deň bol venovaný pripomienke 100. výročia tragickej smrti vedca, diplomata, politika i letca Milana Rastislava Štefánika a bol súčasťou celonárodnej spomienky.
viac
20.01.2022
Festival letectva pripravujú na máj
Po dvojročnej pauze sa na piešťanské letisko vráti Festival letectva Piešťany. Organizátorská Slovenská letecká agentúra potvrdila na svojom webe termín jej konania 6. až 8. mája a avizuje aj premiérovú Night Airshow a Aerosalón. Ročníky 2020 a 2021 boli pre pandémiu zrušené.
viac
03.05.2022
Festival letectva otvorí svoje brány v piatok popoludní
Festival letectva 2022 sa po dvojročnej prestávke uskutoční na piešťanskom letisku od piatka 6. do nedele 8. mája.
viac
16.05.2023
Letisko bude hostiť Festival letectva už tretíkrát
Tretí ročník Festivalu letectva sa na piešťanskom letisku bude konať počas nadchádzajúceho víkendu (20. - 21. 5.). Aj v tomto roku ho pripravuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom (TTSK), ktorý je majoritným akcionárom letiska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %