Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
20.01.2022 08:30

Festival letectva pripravujú na máj


Autor snímky: (Slovenská letecká agentúra).


Po dvojročnej pauze sa na piešťanské letisko vráti Festival letectva Piešťany. Organizátorská Slovenská letecká agentúra potvrdila na svojom webe termín jej konania 6. až 8. mája a avizuje aj premiérovú Night Airshow a Aerosalón. Ročníky 2020 a 2021 boli pre pandémiu zrušené.


„Naše podujatia sú náročné z hľadiska logistiky a preto vždy všetko musíme pripravovať so značným predstihom. Preto, aj keď je pandemická situácia otázna, my pracujeme tak, ako to bolo pred vypuknutím pandémie,“ uviedol riaditeľ agentúry Hubert Štoksa.

Akciu na Letisku Piešťany organizuje agentúra v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom (TTSK), ktorý je jeho majoritným vlastníkom. „Som veľmi rád, že obnovíme tradíciu Festivalu letectva Piešťany. Toto podujatie je významným prínosom k rozvoju letiska a tiež k zatraktívneniu cestovného ruchu s očakávanou niekoľko desaťtisícovou diváckou účasťou,“ povedal predseda TTSK  Jozef Viskupič.

Podľa Štoksovho vyjadrenia je v pláne festival odštartovať s Night Airshow. „Počítame s pyrotechnikou a lasermi umiestnenými priamo na lietadlách. Nebude núdza o akrobatické nočné letecké čísla, dronovú šou, nasvecovanie a nafukovanie balónov. Bude sa skutočne na čo pozerať v noci, ale aj cez deň,“ uviedol riaditeľ festivalu. Počas dňa budú môcť návštevníci letiska v Piešťanoch obdivovať lietadlá na Aerosalóne - Leteckej výstave európskych výrobcov lietadiel.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2019
Letisko Piešťany ponúkne atraktívnu leteckú show
Už budúci víkend, 4 .- 5. mája 2019, sa na Letisku Piešťany uskutoční Festival letectva Piešťany 2019. Táto udalosť sa na piešťanské letisko vracia pod dlhých rokoch. Festival bude venovaný 100. výročiu udalostí spojených s menom Milana Rastislava Štefánika.
viac
04.05.2019
Na Festival letectva prišlo do Piešťan niekoľko tisíc ľudí
Niekoľko tisíc divákov prišlo v sobotu na piešťanské letisko pri príležitosti otvorenia dvojdňového Festivalu letectva. Jeho úvodný deň bol venovaný pripomienke 100. výročia tragickej smrti vedca, diplomata, politika i letca Milana Rastislava Štefánika a bol súčasťou celonárodnej spomienky.
viac
03.05.2022
Festival letectva otvorí svoje brány v piatok popoludní
Festival letectva 2022 sa po dvojročnej prestávke uskutoční na piešťanskom letisku od piatka 6. do nedele 8. mája.
viac
06.05.2022
Folklórny festival Východná 2022 sa bude konať pod záštitou prezidentky a UNESCO
Folklórny festival Východná (FFV) sa v tomto roku bude konať pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a Slovenskej komisie pre UNESCO.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %