Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
01.08.2019 01:05

Letecké dni sú pripravené, prví účastníci priletia už vo štvrtok


Ilustračná snímka SIAF


Organizátori Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF 2019, ktoré sa uskutočnia v sobotu a nedeľu (3. - 4. 8.) na letisku Sliač, privítajú prvých účastníkov už vo štvrtok (1. 8.).


„Infraštruktúra leteckých dní je takmer postavená. Na prílety a piatkové nácviky leteckých účastníkov sme pripravení. Vypracovali sme si rozvrhy a plány, aby sme zabezpečili ich plynulé prijatie a poskytli im všetko, čo sme sľúbili. Neočakávame zatiaľ žiadne výrazné zmeny. Z účastníkov, ktorých sme avizovali, zatiaľ nezrušil prílet nikto," uviedol pre TASR výkonný riaditeľ MLD SIAF Ivan Hůlek.       

Návštevníci sa tak môžu tešiť na 23 letových ukážok vo vzduchu a 21 kusov leteckej techniky na zemi. Na Sliač sa vráti talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori so svojimi lietadlami MB339. Vo svojej premiére sa predstaví špička sólovej akrobacie - grécky Zeus Demo Team a poľský Tiger Demo Team s lietadlami F-16C Block 52+. Francúzi predvedú majstrovstvo pilotáže na lietadle Alpha Jet. "Čerešničkou" leteckých dní bude špeciálne prieskumné lietadlo včasného varovania AWACS. Predstavia sa aj Očovskí bačovia, majstri sólovej akrobacie Martin Šonka a Zoltán Veres a uskutočnia sa tiež dynamické ukážky historických skvostov, lietadiel Spitfire a JAK 3 U.       

Pre bezproblémový priebeh leteckých dní odporúčajú organizátori návštevníkom web siaf.sk, kde nájdu všetky podstatné informácie, napríklad aj to, kedy a odkiaľ premáva autobusová linka SIAF alebo kde zaparkovať. Organizátori tiež vypracovali odpovede na 13 najčastejšie kladených otázok. Jednou z nich je, čo robiť v prípade zlého počasia.

„Treba brať do úvahy ročné obdobie, v ktorom sa nachádzame. Sme uprostred leta. Počasie sa zatiaľ javí, že bude priaznivé, s vývojom ako v posledných dňoch. Očakávame slušné teploty a v poobedňajších hodinách dažďové prehánky. Nič nenechávame na náhodu. Máme vypracovaný systém informovania všetkých organizačných zložiek a verejnosti, aby sme do maximálnej miery mohli predchádzať prekvapeniam, ktoré vie počasie pripraviť," doplnil Hůlek.       

Lístky sa 3. a 4. augusta začnú predávať na bránach letiska už od 7.00 h. Organizátori preto vyzývajú ľudí, aby vyrazili na SIAF v dostatočnom časovom predstihu a vyhli sa tak dopravným zápcham. Brány sliačskeho letiska sa otvárajú o 8.00 h, letový program sa začína o 10.00 h.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.08.2016
Na leteckých dňoch predstavia v rámci statických ukážok 85 lietadiel
Okolo 85 lietadiel v rámci statických ukážok a ďalšie desiatky strojov vo vzduchu - to všetko uvidia návštevníci tohtoročných Medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest (SIAF) 2016. Uskutočnia sa 27. a 28. augusta na Leteckej základni Sliač.
viac
25.07.2018
Letecké dni budú s množstvom historických i najmodernejších strojov
Historické veterány, ale aj najmodernejšia technika budú prítomné na najväčšej leteckej udalosti tohto roku Medzinárodných leteckých dňoch SIAF, ktoré sa uskutočnia na letisku Sliač počas soboty a nedele 1. a 2. septembra.
viac
17.06.2019
Medzinárodné letecké dni SIAF budú už prvý augustový víkend
Medzinárodné letecké dn SIAF sa tento rok uskutočnia takmer o mesiac skôr. Deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku nebude ako obvykle v závere letných prázdnin, ale počas prvého augustového víkendu. Organizátori privítajú na Leteckej základni Sliač účastníkov z 13 krajín.
viac
09.07.2019
Letecké dni SIAF opäť aj s lietadlom so systémom AWACS
Špeciálne prieskumné lietadlo včasného varovania AWACS s charakteristickým radarom v tvare taniera bude jednou z atrakcií medzinárodných leteckých dní SIAF, ktoré budú na Letisku Sliač v dňoch 3. a 4. augusta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %