Štvrtok 20.02.2020
Dnes má meniny 
Lívia
°C
20.08.2019 05:45

Kraj prijíma žiadosti o príspevky z Fondu malých projektov


Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Snímka (tasr)


Obce, občianske združenia a iné organizácie s projektmi cezhraničnej spolupráce na juhu Slovenska môžu Bratislavský samosprávny kraj (BSK) naďalej žiadať o príspevok z Fondu malých projektov.


Dotácie sa týkajú aktivít v rámci oboch prioritných osí grantovej schémy - Príroda a kultúra a Cezhraničná spolupráca inštitúcií a obyvateľov prihraničných oblastí.       

Termín uzávierky nasledujúceho hodnotiaceho kola je 30. septembra. "Aktuálne sa hodnotia projekty z prvého kola. Finančné zostatky v jednotlivých prioritných osiach budú známe po schválení týchto žiadostí," spresnil predseda BSK Juraj Droba.       

Podmienkou výzvy je partnerstvo so žiadateľom z Maďarska. Aktivity podporené z projektu musia byť zrealizované na oboch stranách hranice a musia prispievať k zvýšeniu návštevnosti cezhraničného regiónu alebo skvalitneniu cezhraničnej spolupráce. Povinné spolufinancovanie žiadateľov je 15 percent.       

V septembri bude zároveň v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko spustená nová výzva na podporu spomenutých oblastí aktivít. V tejto výzve, ktorej alokácia je 21 miliónov eur, sa očakáva podávanie komplexnejších projektov s vyššími rozpočtami, minimálne 100.000 eur. Zapojiť sa budú môcť aj malé a stredné podniky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2018
Trenčiansky hrad prilákal vlani viac ako 120 000 návštevníkov
Počas roka 2017 to na Trenčianskom hrade žilo. Návštevníci mali okrem zaujímavých podujatí možnosť nahliadnuť do zrekonštruovaných priestorov Matúšovej veže, či po desaťročí skontrolovať presnosť hodín na Matejovej veži.
viac
04.10.2018
Výzva pre malé projekty otvorená
BSK je od roku 2016 členom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh s ručením obmedzeným. To 3. septembra 2018 vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.
viac
06.04.2019
Na projekty spolupráce s Maďarskom môžu samosprávy či školy získať 50-tis eur.
Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie môžu žiadať o finančný príspevok pre malé projekty v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko 2014 - 2020. Výzvu na predkladanie žiadostí vyhlásilo Európske zoskupenie územnej spolupráce Via Carpatia.
viac
19.10.2019
Smart riešenia v turistickej infraštruktúre a cezhraničná spolupráca
Združenie miest a obcí Slovenska organizuje workshop zameraný na smart riešenia v turistickej infraštruktúre a cezhraničnú spoluprácu. Podujatie predstaví zaujímavé riešenia a prichádzajúce financie pre samosprávy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %