Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
25.05.2024 04:10

Historicky najdlhší autovlak ZSSK s 80 veteránmi prejde Slovenskom


Ilustračný výrez plagátu


Príďte sa pozrieť na najdlhší autovlak Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) naložený 80 skvostami automobilovej histórie.


Autovlak prevezie automobily v rámci akcie rely 500 KM SLOVENSKÝCH, na ktorej sa zúčastnia pretekári zo 17. krajín sveta. Štart rely začne v Košiciach a zúčastnení budú pretekať a spoznávať najkrajšie kúty Slovenska v 6. etapách. 

Jeho cesta započne už v nedeľu 26. mája v Bratislave, odkiaľ vyrazí o 8.13 hod. Nakládka najrôznejších veteránov prebehne deň predtým, v sobotu 25. mája s predpokladaným začiatkom od 15.00 hod v areáli Múzea dopravy v Bratislave.

Sledujte jazdu autovlaku ZSSK Slovenskom „severnou trasou“ zo západu na východ. Do svojej cieľovej stanice, Košíc, príde v nedeľu o 15.18 hod. Vykládku automobilov si obyvatelia metropoly východného Slovenska môžu vychutnať hneď na to, cca od 15.30 hod na košickej autorampe.

O koľkej presne prejde špeciálny autovlak Ex 30039 vašim mestom nájdete v jeho cestovnom poriadku

Preteky tento rok podporila aj medzinárodná organizácia FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) združujúca majiteľov a nadšencov historických vozidiel.

Okrem toho sa historické vozidlá stanú súčasťou jedného úchvatného víkendu v Košiciach. V rámci neho bude prebiehať aj obľúbené železničiarske podujatie Rušňoparáda, ktoré priláka malých i veľkých fanúšikov vlakov aj celé rodiny.

 

 

Autor: (Zdroj: Železničná spoločnosť Slovensko, ZMOS))


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.10.2020
Historický ústav SAV vypracoval nový register modernej architektúry Slovenska
Oddelenie architektúry Historického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) v uplynulých mesiacoch pracovalo na novej podobe obľúbenej verejnej online databázy modernej architektúry Slovenska register-architektury.sk. Informovala o tom hovorkyňa SAV Monika Tináková.
viac
30.10.2020
Renovácia brownfieldov z Fondu obnovy
Rezort dopravy a výstavby chce z Fondu obnovy financovať aj renováciu zanedbaných brownfieldov v intravilánoch miest.
viac
26.03.2021
V noci zo soboty na nedeľu prejde Slovensko na stredoeurópsky letný čas
Na Slovensku v nedeľu 28. marca začne platiť letný čas. Hodinky si bude treba posunúť z 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).
viac
30.03.2021
Na pomoc zamestnanosti v ZUŠ pôjde 20 mil. eur
Podpora udržania zamestnanosti v základných umeleckých školách je hlavným cieľom vyzvania, ktoré schválila ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %