Utorok 02.03.2021
Dnes má meniny 
Anežka
°C
19.02.2021 08:35

Envirofond spolu so ŠOP spustil druhýkrát Program ochrany prírody


Ilustračná snímka: (tasr).


Zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah k nej má Program ochrany prírody. Druhýkrát ho spustil Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody (ŠOP) SR. Informovala o tom hovorkyňa ŠOP SR Anna Weissová.


O dotáciu je možné požiadať v troch činnostiach. Ide o praktickú starostlivosť a manažment osobitne chránených častí prírody a krajiny, podporu infraštruktúry ochrany prírody a udržateľných foriem turizmu a tiež oblasť envirovýchovy, približuje Weissová.

Maximálna výška dotácie pre fyzické osoby, neziskové organizácie či nadácie je podľa Weissovej 5000 eur. Mikroregionálne združenia obcí a miestne akčné skupiny môžu získať finančnú podporu až do výšky 8000 eur.

„V minulom roku bolo z Programu ochrany prírody realizovaných viac než 30 projektov a celkový objem poskytnutých finančných prostriedkov presahoval 150 000 eur,” uviedla Weissová. Dodala, že žiadatelia zrekonštruovali a dobudovali infraštruktúru náučného chodníka Vtáčím rajom v Chránenom vtáčom území Senianske rybníky. Spišská Stará Ves vďaka dotácii zlepšila úkrytové a hniezdne možnosti pre netopiere a vybrané druhy vtákov. V Galante ošetrili stromy v chránenom areáli Galantský park.

Záujemcovia môžu svoje žiadosti podávať do 19. marca 2021.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.09.2020
Prihlasovanie na pozíciu riaditeľa Envirofondu predĺžené do 18. septembra
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ako správca štátneho účelového fondu Environmentálny fond so sídlom v Bratislave predlžuje lehotu na podávanie žiadostí o účasť na výberovom konaní na obsadenie funkcie riaditeľa Environmentálneho fondu o 10 pracovných dní, t.j. do 18.septembra.
viac
20.01.2021
Piešťanská radnica vyčlenila na dotácie vyše 200 000 eur
Aktívni občania a zoskupenia v Piešťanoch sa môžu do 17. februára uchádzať o pridelenie dotácií z rozpočtu mesta. Na aktivity vo viacerých oblastiach je vyčlenených spolu viac ako 200 000 eur z vlastných zdrojov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Drahomíra Moretová.
viac
04.02.2021
Žiadosti o dotácie z Fondu PRO Senica možno podať do konca februára
Mestské zastupiteľstvo v Senici na svojom zasadnutí schválilo rozpočet, ktorý počíta s vyplácaním dotácií z Fondu PRO Senica v rovnakej výške, aká bola nastavená v minulom roku, čo predstavuje sumu 140 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
17.02.2021
Nitra pripravuje výstavbu kanalizácie na troch uliciach
Mesto Nitra sa uchádza o dotáciu 400 000 eur na výstavbu kanalizácie. Z nenávratného finančného príspevku z Environmentálneho fondu má byť postavená kanalizácia na troch uliciach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %