Piatok 23.10.2020
Dnes má meniny 
Alojzia
°C
17.10.2019 03:05

Doplňujúce voľby starostov a poslancov sa 4. apríla 2020 budú týkať 14 obcí


Ilustračná snímka (tasr)


Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia v sobotu 4. apríla 2020. Vyplýva to z rozhodnutia predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), ktoré je zverejnené na portáli právnych predpisov.


Rozhodnutie o opakovaných voľbách sa týka 14 obcí v šiestich samosprávnych krajoch. Starostu budú voliť obyvatelia Ivanky pri Dunaji v Bratislavskom kraji, Kuklova a Hrnčiaroviec nad Parnou v Trnavskom kraji, voľba starostu sa má uskutočniť aj v obciach Malé Borové a Abramová v Žilinskom kraji a tiež východoslovenských obciach Ondavka, Klčov, Remeniny (Prešovský kraj), Drienovec, Kaluža a Harichovce (Košický kraj).       

V Ondavke majú voliť aj poslancov obecného zastupiteľstva, o pridelení poslaneckého mandátu rozhodnú aj voliči v opakovaných voľbách v Abramovej, Slovenskom Pravne, Turčianskom Ďure v Žilinskom kraji a Trebušovciach v Banskobystrickom kraji.       

Doplňujúce voľby sa vyhlasujú, ak sa v niektorej obci nekonali, alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Milan Laurenčík sa vzdal funkcie starostu obce Terchová
Poslanec Národnej rady SR za SaS Milan Laurenčík sa k 1. máju vzdal funkcie starostu obce Terchová.
viac
21.12.2016
Trstená si bude nového primátora voliť 8. apríla, voľby budú aj inde
Trstená si bude nového primátora voliť v sobotu 8. apríla 2017. Spolu s ňou bude starostov a miestnych poslancov vyberať ďalších vyše 20 obcí.
viac
20.03.2020
Doplňujúce voľby starostov a poslancov sa nebudú konať 4. apríla
Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa neuskutočnia v sobotu 4. apríla. Doplňujúce voľby sa mali týkať 14 obcí v šiestich samosprávnych krajoch. Potvrdila to Lucia Kirinovičová z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.
viac
17.08.2020
V troch obciach sa nebudú 3. októbra konať doplňujúce voľby
V troch obciach si občania nebudú 3. októbra voliť poslancov obecných zastupiteľstiev, pretože v nich neboli podané kandidátne listiny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.86 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %