Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
30.05.2020 09:45

Do e-testovania sa zapojilo takmer 14 000 žiakov


Ilustračná snímka: (eduworld.sk).


V čase dištančného vzdelávania počas pandémie nového koronavírusu využilo v apríli a máji ponuku elektronických testovaní takmer 14 000 žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.


Celkovo žiaci vyplnili viac ako 26 000 e-testov z rôznych typov gramotností, matematiky, vyučovacích a cudzích jazykov. Informovala o tom riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) Romana Kanovská.

Do e-testovania sa zapojilo takmer 8400 žiakov základných škôl a viac než 5600 stredoškolákov. „Teší nás záujem o využívanie e-testov zo strany učiteľov a žiakov aj v čase dištančného vzdelávania,” uviedla Kanovská. Podotkla, že NÚCEM všetkým školám ponúkol možnosť aj na diaľku overiť a upevniť vedomosti a zručnosti žiakov z rôznych typov gramotností a zamerať sa aj na prehĺbenie medzipredmetových vzťahov. „Zapojení žiaci v priemere vyriešili testy z dvoch rôznych predmetov a spolu s učiteľmi si vyhodnotili svoje správne a nesprávne odpovede. Tohtoročné online testovanie bolo preto viac zamerané na vzdelávanie ako na hodnotenie žiakov,” dodala Kanovská.

Najviac sa do aprílového a májového e-testovania zapájali žiaci z Prešovského kraja, vyplnili 6530 e-testov, žiaci Nitrianskeho kraja (4718 e-testov) a Žilinského kraja (4143 e-testov). V ponuke e-testovaní v jarných mesiacoch dominovali testy čitateľskej, matematickej, prírodovednej, finančnej a štatistickej gramotnosti. Žiaci mali k dispozícii aj testy z matematiky a vyučovacích jazykov i testy na overovanie jazykových zručností z anglického a nemeckého jazyka.

Žiaci a školy budú môcť využívať systém e-test až do polovice júna, a to buď po opätovnom návrate do škôl alebo aj dištančne počas online vzdelávania.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2017
Projekt Malá finančná akadémia má prispieť k finančnej gramotnosti žiakov
Až 6505 žiakov z približne 360 tried základných škôl z celého Slovenska sa zapojilo do projektu Malá finančná akadémia, ktorý pripravila nezisková organizácia EDULAB v spolupráci s Tatra bankou a spoločnosťou Agemsoft, a. s. Informovala o tom Zuzana Povodová z Tatra banky.
viac
25.08.2017
Od nového školského roka nastanú zmeny v príspevku na dopravu žiakov
Novela zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení, ktorú poslanci parlamentu odsúhlasili koncom júna, prináša so sebou zmenu v príspevku na dopravu.
viac
05.05.2020
Testovanie digitálnych zručností IT Fitness Test potrvá do 31. júla
IT Fitness Test, ktorý má za cieľ otestovať digitálne zručnosti žiakov, študentov, učiteľov a širokej verejnosti na Slovensku, sa začal v pondelok (4. 5.), pričom potrvá do 31. júla.
viac
30.06.2020
Do jarného online testovania sa zapojilo vyše 16.100 žiakov
V období dištančného vzdelávania, od 6. apríla do 15. júna, mohli všetky základné aj stredné školy využívať 24 druhov e-testov na overovanie vedomostí a zručností žiakov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %