Sobota 29.01.2022
Dnes má meniny 
Gašpar
°C
13.04.2021 09:25

Aktivita Každé vrece sa ráta sa stretla s pozitívnou odozvou


Snímka zdroj: (tasr).


Jarné upratovanie, v rámci ktorého už tradične poskytujú Technické služby mesta Humenné k dispozícii veľkokapacitné kontajnery na komunálny odpad vo všetkých lokalitách mesta, spojila samospráva tento rok s výzvou "Každé vrece sa ráta".


Stať sa "hrdinom" môže každý, kto na prechádzke v prírode v katastri mesta počas apríla vyzbiera aspoň jedno vrece odpadkov. Ako uviedol Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu (MsÚ), prvý víkend po vyhlásení výzvy (10. a 11. apríla) sa v dvoch lokalitách mesta vyzbieralo viac ako 60 vriec s odpadom.

„Aktivita 'Každé vrece sa ráta' našla medzi verejnosťou pozitívnu odozvu. Ťažko určiť konkrétne číslo zúčastnených, ale v rámci pohybu v prírode zbierali odpadky mladí futbalisti, hokejisti, florbalisti pri Sninskom moste (cez rieku Laborec, pozn. TASR), členovia Bežeckého klubu Humenné sa zišli v lokalite Hubková,” informoval Škuba s tým, že okrem športovcov sa do aktivity zapojili aj jednotlivci či rodiny s deťmi. Upratovaciu činnosť tiež MsÚ eviduje pozdĺž rieky Laborec na jeho obývanej časti či v lokalite Sokolej pri kameňolome. Ako Škuba doplnil, z fotografií, ktoré zbierajúci na úrad poslali, sa počas prvých dní výzvy v rámci Humenného vyzbieralo "asi 60 vriec a desať igelitových tašiek odpadu". „K nim treba prirátať aj jednu váľandovú posteľ,” dodal.      

Mesto na svojej internetovej stránke i sociálnej sieti v rámci výzvy zároveň informuje, ktoré lokality by bolo treba ešte upratať. „Určite ešte časť Laborca od zimného štadióna pozdĺž toku, krovinatú časť na začiatku Sídliska pod Sokolejom, Orechovú lúčku pri mestskej časti Handrix alebo turistickú značku v Humenských vrchoch od kameňolomu smerom k Podskalke,” ozrejmil s tým, že priame organizovanie samospráva, vzhľadom na pandemickú situáciu, nerealizuje. Mesto ale na účel zanechávania naplnených vriec vytvorilo v rámci mesta štyri zberné miesta, jedno na konci lesoparku Hubková a tri pozdĺž Laborca.       

Samospráva spojila výzvu s kampaňou "Staň sa hrdinom". Každý, kto sa do jarného upratovania v prírode zapojí a zašle na MsÚ svoju fotografiu s vrecom vyzbieraných odpadkov, sa stane súčasťou mestskej "fotogalérie hrdinov".

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2019
V Gelnici sa začalo jarné upratovanie
Jarné upratovania sa v piatok začalo aj v Gelnici. Radnica vyhlásila celomestskú akciu „Za krajšie mesto", ktorá potrvá do 12. apríla. Zberný dvor v areáli Technických služieb na Hnileckej ulici bude v uvedenom termíne otvorený každý deň od 8.00 h do 18.00 h, možný je aj prevoz odpadu.
viac
05.05.2020
Prešovské dobrovoľnícke centrum spustilo ekologickú kampaň
Prešovské dobrovoľnícke centrum (PDC) spustilo v uplynulých dňoch kampaň s názvom Nadýchni sa, ktorej cieľom je pomôcť prírode a životnému prostrediu. Jej partnerom je Regionálne centrum ochrany prírody v Prešove.
viac
22.07.2020
V prírode sa najviac povaľujú plasty, plechovky a zvyšky cigariet
Kým na západe SR s vyše 24 percentami voľne pohodeného komunálneho odpadu (litteringu) dominujú rôzne druhy plastov, rovnako ako na východe (vyše 34 %), v strede SR ľudia najviac odhadzujú nápojové plechovky (vyše 25 %).
viac
14.04.2021
Dobrovoľníci vyniesli zo zoborských lesov dve tony odpadkov
Dobrovoľníci a ochrancovia prírody vyniesli aj tento rok zo zoborských lesov množstvo odpadkov. V poradí 12. ročník Jarného čistenia Zobora zorganizoval Nitriansky horský spolok v spolupráci s mestom Nitra, Správou Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a Strážou prírody Ponitrie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %