Utorok 28.01.2020
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
11.12.2017 11:59

Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva NSK


Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica. Snímka zdroj: (unsk.sk).


Ku konštruktívnej spolupráci na rozvoji kraja pre spokojný život jeho obyvateľov vyzval predseda NSK Milan Belica novozvolených krajských poslancov na ustanovujúcom zasadnutí novozvoleného Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktoré sa konalo v pondelok 4. decembra.


Na rokovaní odznela správa predsedu volebnej komisie NSK o výsledkoch volieb do orgánov NSK. Novozvolený predseda Milan Belica po prevzatí osvedčenia o zvolení zložil slávnostný sľub a do jeho rúk po prevzatí osvedčení o zvolení zložilo sľub aj všetkých 54 novozvolených poslancov Zastupiteľstva NSK.

V príhovore predseda NSK zdôraznil, že zloženie Zastupiteľstva NSK zodpovedá rozloženiu politických síl v Nitrianskom kraji i národnostnému zloženiu jeho obyvateľstva. „Mám nádej, že pri prijímaní zásadných rozhodnutí však bude vždy zohrávať hlavnú úlohu všeobecný záujem o rozvoj kraja a dosiahnutie spokojnosti a lepšieho života všetkých jeho obyvateľov,“ zdôraznil Milan Belica.

V pracovnej časti zasadnutia ustanovujúceho Zastupiteľstva NSK novozvolení poslanci zvolili overovateľov zápisníc a členov mandátovej a návrhovej komisie.

Na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva NSK sa zúčastnili poslanci Národnej rady SR, nitriansky sídelný biskup Mons. Viliam Judák, predstavitelia politických strán a hnutí, laureáti Ceny NSK aj krajskí poslanci vykonávajúci mandát v končiacom sa volebnom období.

V utorok 5. decembra sa znovuzvolený predseda NSK Milan Belica stretol na pôde Župného domu  s predstaviteľmi organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK a s vedúcimi pracovníkmi Úradu NSK.

Autor: (op)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2016
Kraj vypracoval novú stratégiu zahraničných vzťahov
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce v nasledujúcich rokoch posilniť svoju spoluprácu so zahraničnými regiónmi. Tá by mala pomôcť samotnému kraju, ale aj jednotlivým obciam a inštitúciám pri ich rozvoji a realizácii rôznych cezhraničných projektov.
viac
19.11.2018
Metodický návod má pomôcť samosprávam s ustanovujúcim zasadnutím
Základné úlohy ustanovujúceho zasadnutia obecného zastupiteľstva a vzory uznesení ponúka obciam Ministerstvo vnútra (MV) SR. Pre obce a mestá pripravilo metodický návod na zabezpečenie prípravy a priebehu ustanovujúceho zasadnutia obecného zastupiteľstva po komunálnych voľbách.
viac
29.11.2018
V Dunajskej Strede sa konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva
Ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva, na ktorej poslanci rozhodli o obsadení mestskej rady a komisií, sa vo štvrtok konala v Dunajskej Strede.
viac
08.12.2018
Primátor a poslanci Sobraniec zložili na ustanovujúcom zastupiteľstve sľub
Staronový primátor Sobraniec Pavol Džurina (nezávislý) zložil spolu s mestskými poslancami na piatkovom zastupiteľstve sľub. Ujal sa tak opätovne vedenia samosprávy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.67 %