Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
06.10.2016 08:00

Svetový deň zvierat v Košiciach


Na svadobnej snímke je mladá dvojica Marek a Ajka a ich psík Uško, ktorého sa ujali pred rokom na adopčnej akcii v Bratislave.


Sprevádzajú nás od nášho počiatku, pomáhajú nám a slúžia. Je na čase im to vrátiť. V nedeľu bude v Košiciach akcia pri príležitosti Svetového dňa zvierat: Nájdite sa!... so zvieratkom z útulku.


Ako môže vyzerať láska k zvieratám? Napríklad aj tak, že v najdôležitejší deň nášho života, sa rozhodneme pre ich neodmysliteľnú spoločnosť.

Marek a Ajka z Chorvátskeho Grobu sa rozhodli mať svadbu, na ktorej ich psíky Felix a Uško nemohli chýbať. A tak je chlpatá dvojica aj na každej zo svadobných fotografií. Oba psíci sú pritom z útulku a mladý pár sa ich ujal pred rokom, keď sa do nich na prvý pohľad zamiloval na adopčnej akcii v Bratislave.

„Láska k zvieratám lieči, je prirodzená a obohacujúca. Netreba dokazovať, že ten, kto je agresívny k zvieratám, časom svoju agresivitu prenesie aj do medziľudských vzťahov,“ hovorí Zuzana Stanová, právnička z iniciatívy Zvierací ombudsman. Iniciatíva spoluorganizuje aj nedeľnú adopčnú akciu v Košiciach.

Akcia Nájdite sa... so zvieratkom z útulku má za cieľ propagovať pomoc zvieratám. Konať sa bude spolu s bohatým sprievodným programom pre rodiny v nedeľu 9. októbra v košickom Kulturparku. Ambasádorkou je herečka Kristína Farkašová, ktorá má sama fenku z útulku.

Počas podujatia bude od 9. do 16. hodiny každý z ôsmich útulkov prezentovať nielen svoju činnosť, ale aj psíkov a mačičky, ktorí prídu s nimi. Tak ako aj v minulosti, aj teraz bude možné si zvieratká vyhliadnuť a potom aj adoptovať priamo na mieste. Vítaná bude aj pomoc s venčením a materiálna pomoc útulkom.

Pripravený je program pre rodiny, vystúpia akrobati Hands Up Crew, skupina Paul Project, deti zabavia Mimoni a šikovné psíky v rámci agility a dog dancingu. K dispozícii bude aj bezplatné kynologické poradenstvo a veterinár.

Akciu, vďaka ktorej si už našlo nový domov spolu 224 psíkov, 33 mačičiek a 2 morčiatka, podporujú mnohé známe osobnosti, napríklad speváčka Emma Drobná, Lucia Siposová, Eňa Vacvalová, bývalá premiérka Iveta Radičová, spevák Jakub Petraník, Yxo z Hexu, moderátorky Lucia Hablovičová či Hanka Zavřelová - Gallová, Pyco, Zuzka Haasová, Zuzana Vačková, Viktor Horján či Zdenka Predná, ktorí sa jej v minulosti aj zúčastnili. So svojím psíkom sem zavítal v minulosti aj nedávno zosnulý herec Juraj Slezáček. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Richard Raši.

 

 

Autor: (uas)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
V Bratislave budú znova hľadať nové domovy útulkáči z celého Slovenska
V sobotu 18. júna sa bude v bratislavskej Horárni Horský park konať ďalšie podujatie pod názvom Nájdite sa... so zvieratkom z útulku. Svoju účasť potvrdilo 10 združení a útulkov z celého Slovenska od Skalice až po Dolný Kubín či Šaľu.
viac
30.11.2016
Detskú železnicu navštívi túto sobotu sv. Mikuláš
Už tento víkend sú pre návštevníkov Košickej detskej historickej železnice pripravené populárne Mikulášske jazdy. Mladí železničiari vypravia v sobotu 3. decembra dva vlaky, chýbať nebude sv. Mikuláš s darčekmi, programom a ďalšími atrakciami.
viac
25.04.2017
Oslavy Dňa mesta Košice 2017 sa blížia
Mesto Košice srdečne pozýva všetkých Košičanov i návštevníkov mesta na 23. ročník osláv Dňa mesta Košice. Metropola východu sa od 28. apríla do 8. mája premení na mesto tanca, hudby, športu, farieb, dobrého jedla, ale i vzdelávania a charity.
viac
28.09.2017
Svetový deň zvierat v ZOO Bratislava
Príďte 1. októbra 2017 do bratislavskej ZOO osláviť spolu so zvieratami Svetový deň zvierat.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %