Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
29.09.2018 02:30

Piaty ročník Dňa otvorených dverí Trenčianskeho samosprávneho kraja


Ilustračný výrez pozvánky.


Stalo sa už peknou tradíciou, že v prvom októbrovom týždni Trenčianska župa na jeden deň umožní verejnosti nahliadnuť nielen do svojich priestorov, ale aj kompetencií samosprávy, v rámci ktorých vykonáva a zabezpečuje svoju činnosť, a to atraktívnou a zaujímavou formou.


V tento deň nájdete pod jednou strechou prezentáciu činnosti škôl, centier sociálnych služieb, nemocníc či kultúrnych inštitúcií, ktoré župa zriaďuje.

V pondelok 1. októbra 2018 je v priestoroch budovy Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne pripravený bohatý program, ktorý tematicky otvorí o 9.00h niekoľkonásobný majster Slovenska a majster Európy v cyklotriale Martin Behro so svojou adrenalínovou show. Po nej sa návštevníkom prihovorí hostiteľ dňa – predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška a župný úrad rozozvučia tóny v podaní Trombitášov Štefánikovcov. Počas slávnostného otvorenia sa tiež môžete tešiť na narodeninovú tortu, ktorú pripravila SOŠ obchodu a služieb z Púchova a svoju výhru – horský bicykel si prevezme víťaz súťaže o nový názov Vážskej cyklotrasy.

 V kongresovej sále župného úradu bude od 10.00 h zaostrené na cyklistiku. Novinky v Trenčianskom kraji i župnú cyklistickú infraštruktúru predstavia na slovo vzatí odborníci. Tak ako po minulé roky, aj tentokrát počas nášho otvoreného dňa dostane priestor environmentálne ladený projekt Zelená župa a grantový systém Zelené oči. Verejnosť tiež zoznámime s plánovaným dielom Regionálnej stredoškolskej hokejovej akadémie, ktoré vznikne v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja a venovať sa budeme aj aktuálnemu Európskemu roku kultúrneho dedičstva.

 O tom, že aj recyklovateľná móda dokáže byť štýlová, presvedčia návštevníkov študenti Strednej umeleckej školy z Trenčína počas svojej módnej prehliadky vo vstupnej hale o 11.00 h. Čerešničkou na torte jubilejného 5. ročníka DOD TSK 2018 je vystúpenie Superstaristu Jakuba Pružinského o 13.00 h vo vestibule župného úradu, ktoré bude spojené s autogramiádou. Toto a mnoho ďalšieho nájdete v pondelok 1. októbra 2018 v čase od 9.00 h do 16.00 h v sídle Úradu TSK v Trenčíne. Kompletný program je súčasťou pozvánky. Budeme preto radi, ak prijmete pozvanie a tento deň strávite spolu s nami.

Viac informácií: lenka.kukuckova@tsk.sk

Autor: Mgr. Lenka Kukučková, odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2017
Hravé hrady Trenčianskeho kraja majú víťazov
Súťaž Hravé hrady Trenčianskeho kraja počas štyroch mesiacov motivovala k poznávaniu historických pokladov Trenčianskeho kraja viac ako 50 súťažiacich. Cestu k plnému bodovému zisku, z celkovo 316 registrovaných, našlo 7 hráčov.
viac
08.03.2018
Petržalské školy otvárajú svoje brány
Zápis detí do 1. ročníka základných škôl sa uskutoční v piatok, 6. apríla od 15.00 do 18.00 h a v sobotu 7. apríla od 8.00 do 12.00 h. Predtým však môžu prísť rodičia aj s budúcimi prváčikmi v rámci pripravovaných dní otvorených dverí na malú „inšpekciu“ do petržalských škôl.
viac
22.01.2019
Šesť župných škôl pozýva do svojich priestorov
V tomto týždni môžu žiaci základných škôl, ich rodičia, pedagogickí poradcovia ako aj verejnosť navštíviť viaceré stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja v rámci ich Dní otvorených dverí. Cieľom je bližšie spoznať priestory škôl a najmä ich vzdelávaciu ponuku.
viac
28.03.2019
V medzinárodnej dejepisnej súťaži zabojovali študenti zo 14 gymnázií TSK
Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne sa v stredu 27. marca 2019 už po piatykrát konala prestížna stredoškolská dejepisná súťaž slovenských a českých gymnázií. Poslednýkrát preverila vedomosti žiakov z oblasti československých dejín, ktoré uzatvorila etapa rokov 1978 – 1992.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %