Piatok 14.12.2018
Dnes má meniny 
Branislava, Bronislava
-1°C Bratislava
02.05.2016 05:10

Petržalská samospráva pripravila mapu sociálnych služieb


Tlačená verzia mapy je dostupná zdarma na sociálnom oddelení a v šiestich denných centrách.


Analýza poskytovateľov sociálnych služieb poslúži aj pri tvorbe stratégie ich rozvoja v mestskej časti.


Na sociálne oddelenie sa často obracajú obyvatelia, ktorí sa ocitnú v náhlej sociálnej núdzi a je pre nich zložité zorientovať sa v poskytovaní širokého spektra sociálnych služieb na území mestskej časti Bratislava-Petržalka. „V prehľadnej mape, ktorú sme pripravili, sú zadefinované konkrétne sociálne služby poskytované nielen našou mestskou časťou, ale aj hlavným mestom SR Bratislava, Bratislavským samosprávnym krajom a neziskovým sektorom,“ dopĺňa vedúca oddelenia Alena Halčáková. Na mape sú títo poskytovatelia rozlíšení aj farebne, čo umožní lepšiu orientáciu aj tým skôr narodeným. Druhú stranu mapy tvorí zoznam zariadení usporiadaných podľa zriaďovateľa, vrátane popisu poskytovanej služby, presnej adresy a kontaktu.

Vzniku tejto mapy predchádzala podrobná analýza poskytovateľov sociálnych služieb na území Petržalky. Analýza poslúži aj pri tvorbe stratégie rozvoja nových sociálnych služieb v konkrétnej časti sídliska tak, aby bola zabezpečená dostupnosť a vyváženosť poskytovaných služieb pre jednotlivé jeho časti. Tlačená verzia mapy je dostupná zdarma na sociálnom oddelení a v šiestich denných centrách.

Autor: (platz)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.01.2017
Počas akcie Daruj jedlo vyzbierali potraviny, oblečenie i paplóny
Petržalka sa v týchto dňoch intenzívne stará o tých obyvateľov, ktorí zimou a mrazom trpia najviac. O ľudí bez domova a o tých, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii.
viac
23.06.2017
Božena Kováčová: Pripravuje sa nový zákon. My budeme aktívni
Sociálna sekcia Rady ZMOS rokovala koncom mája v Janovej Lehote. Kľúčovou témou bola príprava novely zákona o sociálnych službách, ktorej znenie je pre mestá a obce v nadchádzajúcom období mimoriadne dôležité.
viac
31.12.2017
Pripravuje sa digitalizácia komunikácie s poskytovateľmi sociálnych služieb
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje širší koncept digitalizácie sociálnych služieb. Cieľom je preniesť do digitálnej podoby všetky úkony a komunikáciu, ktoré v súčasnosti fungujú na báze papierovej korešpondencie.
viac
25.03.2018
Tradičná veľkonočná výstva už 10. rok v priestoroch foyer Úradu ŽSK
V priestoroch foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa v stredu 21.03.2018 začala už tradičná veľkonočná výstava výrobkov klientov zariadení sociálnych služieb v Žilinskom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.19 %