Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
23.01.2018 06:40

Na rozvoj územia získala MAS Žiar viac ako 1,3 milióna eur


Miestna akčná skupina Žiar pôsobí na hornej Nitre.


Občianske združenie Žiar získalo po desiatich rokoch svojho pôsobenia štatút miestnej akčnej skupiny (MAS). Na rozvoj územia s prihliadnutím na tvorbu pracovných miest, rozvoj podnikania, cestovného ruchu, ale i rozvoj verejnej infraštruktúry prerozdelí MAS 1 330 098,11 eura.


„Združenie sa uchádzalo v rámci opatrenia Programu rozvoja vidieka SR pre programové obdobie 2014-2020 o finančné prostriedky na základe spracovanej Stratégie rozvoja územia Občianskeho združenia Žiar. Získanie štatútu znamená, že to, čo je v stratégii napísané, sa bude realizovať,” vysvetlila projektová manažérka MAS Žiar Erika Jonasová.

V nadväznosti na vypracovanú stratégiu sa MAS zameria na opatrenia v podobe podpory investícií do rekreačnej infraštruktúry, nepoľnohospodárskych činností, budovania, zlepšovania a rozširovania miestnych základných služieb, budovania a rekonštrukcie miestnych komunikácií a zlepšenie vzhľadu obcí. MAS podporí i rozširovanie sociálnych a komunitných služieb, výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu zastávok, staníc, parkovísk, podporí tiež mladých poľnohospodárov, spoluprácu v rámci pilotných projektov či zakladanie nových mikro a malých podnikov, ako aj tie existujúce. „Vo všeobecnosti budú výzvy určené pre podnikateľský sektor z územia, poľnohospodárov, ale aj samosprávy,” zhrnula Jonasová.

Prvú výzvu pre podnikateľský sektor plánuje MAS Žiar podľa nej vyhlásiť začiatkom tohto roka. „Od toho, ako rýchlo dokážeme finančné prostriedky vyčerpať, bude záležať aj to, či do územia prídu ďalšie financie,” dodala.

V súčasnom období má MAS Žiar 44 členov, z toho 16 obcí, jedno mesto, deväť podnikateľských subjektov, jedno občianske združenie a 17 zástupcov občanov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2017
Košice vyčlenili viac financií na rozvoj kultúry
V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur.
viac
23.11.2017
Odborníci o rozvoji vidieka
Bratislavský samosprávny kraj a Regionálna anténa Národnej siete rozvoja vidieka SR pre Bratislavský kraj zorganizovali v poradí tretiu Konferenciu rozvoja vidieka Bratislavského kraja 2017. Bola určená najmä pre prijímateľov z oblasti vidieka a konala sa 23. novembra v hoteli na Seneckých jazerách.
viac
23.01.2018
Bratislava aj tento rok poskytne finančný príspevok na odstraňovanie grafitov
Podávanie žiadostí o finančný príspevok na odstraňovanie nelegálnych grafitov a antigrafitový náter je možné aj tento rok. Výška vyčlenených finančných prostriedkov v mestskom rozpočte na tento účel je 150 000 eur ako minulý rok.
viac
26.01.2018
Na rozvoj regiónu získalo MAS Záhorie 1,6 milióna eur
Od novembra 2017 má na základe rozhodnutia Pôdohospodárskej platobnej agentúry združenie 20 obcí z okresu Senica štatút Miestnej akčnej skupiny (MAS) Záhorie. Združenie začne čoskoro realizovať viacero miestnych rozvojových projektov s rozpočtom 1,6 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %