Piatok 05.03.2021
Dnes má meniny 
Fridrich
°C
22.01.2021 11:35

ZMOS sa v prieskumoch zameria na urbanizmus a taxislužby


Ilustračná snímka: (tasr).


Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) aj v tomto roku pokračuje v prieskumoch. Aktuálne sa zameral na urbanizmus a taxislužby. Informoval o tom Michal Kaliňák, riaditeľ Kancelárie ZMOS.


ZMOS sa takto podľa Kaliňáka snaží zistiť čo by samosprávy potrebovali zlepšiť z urbanistického hľadiska. „ZMOS v oblasti taxislužieb napríklad zisťuje ako sú na tom samosprávy s aktuálnymi kompetenciami v tejto oblasti, či ich samosprávy považujú za dostatočné. Rovnako nás zaujíma, či by štatutárni predstavitelia samospráv uvítali, ak by vozidlá taxislužby mali mať uniformný výzor, ako to poznáme zo zahraničia,” priblížil Kaliňák.

ZMOS sa tiež venuje otázke spoplatnenia parkovacích stanovíšť pre taxislužby a finančnej povahe tejto stránky. Zber dát sa začal 18. januára a potrvá do 26. februára na vzorke 600 respondentov. Výsledky prieskumu budú podľa Kaliňáka podkladmi na ďalšiu prácu v rámci národného projektu ZMOS s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2020
Samosprávy počas pandémie preferovali mailovú a telefonickú komunikáciu
Vláda SR vyhlásila 16. marca 2020 núdzový stav v dôsledku pandémie nového koronavírusu COVID-19. Trval do 13. júna 2020. Združenie miest a obcí Slovenska zisťovalo, aký spôsob komunikácie s občanmi počas núdzového stavu preferovali mestské a obecné úrady.
viac
26.01.2021
ZMOS spracoval analýzu k posudkovej činnosti
Združenie miest a obcí Slovenska spracovalo ďalšiu analýzu. Aktuálna sa týka posudkovej lekárskej a sociálnej činnosti v podmienkach miest a obcí. Dokument reaguje na dlhodobé problémy, ktoré spôsobujú nejednotnosť a roztrieštenosť tejto agendy.
viac
19.02.2021
ZMOS sa cez Kežmarok sústredil na konkrétne Smart riešenia
Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v podujatiach v regiónoch. Včera, formou online boli predstavené konkrétne Smart riešenia so zaujímavými príkladmi z mesta Kežmarok. Sú užitočné, osvedčili sa, môžu byť inšpiráciou pre ďalšie mestá a obce.
viac
05.03.2021
ZMOS sa sústredil na energetiku
Združenie miest a obcí Slovenska realizuje prieskum, v ktorom sa sústredilo na energetiku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %