Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
09.04.2021 08:30

Zmena územného plánu otvára nové urbanistické možnosti v centre mesta


Mesto Trenčín.


Riešenie kompletného urbanizmu priestoru, ktorý sa v Trenčíne uvoľnil po prekládke železničnej trate, majú umožniť zmeny územného plánu. V stredu (7. 4.) ich schválili poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.


Podľa primátora Richarda Rybníčka umožnia zmeny územného plánu riešiť kompletný urbanizmus centra mesta vrátane dopravy po ceste prvej triedy vedúcej cez Trenčín. Tá podľa neho momentálne zaťažuje centrum najviac spomedzi všetkých slovenských miest.

„Po Hasičskej a Štefánikovej ulici prejde dnes denne 38 700 automobilov a situácia sa zhoršuje. Z týchto ulíc, ale aj z Braneckého a Soblahovskej chceme urobiť prekládkou cesty mestský bulvár s autobusovými a cyklistickými pruhmi, chodníkmi a so zeleňou. Aby sme znížili automobilovú dopravu Trenčanov a obyvateľov okolia v rámci mesta,” informoval Rybníček.

Ako dodal, popri zmene územného plánu sa už dnes pracuje na štúdii uskutočniteľnosti preložky cesty prvej triedy, pred ukončením je súťaž na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie starého cestného mosta, ktorá s preložkou cesty súvisí. Radnica tiež začala rokovania o rekonštrukcii železničnej stanice.

„Neriešime len dopravu, ale riešime celé územie po modernizácii železničnej trate, ktorá nám tu nechala takmer 200 000 štvorcových metrov voľnej plochy v centre mesta pri rieke. Rieku sme zadefinovali do budúcnosti pre investorov ako súčasť priestoru, a to nemá na Slovensku obdobu,” zdôraznil primátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2016
Do nového dopravného značenia chce Trenčín investovať 315 000 eur
V súvislosti so zmenou systému parkovania v Trenčíne vyhlási mesto verejnú súťaž na nové dopravné značenie na vybraných komunikáciách v meste za 315 000 eur.
viac
07.10.2020
Národná adaptačná stratégia má zvýšiť pripravenosť Slovenska na zmenu klímy
Akčný plán na implementáciu stratégie adaptácie SR na zmenu klímy (NAP) má pomocou adaptačných opatrení a úloh zvýšiť pripravenosť Slovenska na dôsledky zmeny klímy.
viac
30.03.2021
Plán udržateľnej mobility BSK má vyvážiť pomer osobnej a verejnej prepravy
Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa v pondelok 29. marca zišli na svojom XXVI. pracovnom zasadnutí. Na programe bolo celkovo 22 bodov.
viac
12.08.2021
Slovensko nemá jasný plán na dosiahnutie uhlíkovej neutrality
Slovensko nemá jasný plán na dosiahnutie uhlíkovej neutrality. V klimatických opatreniach postupuje chaoticky a bez jasnej stratégie. Téma klimatickej zmeny si vyžaduje politickú pozornosť celej vlády a kľúčových rezortov. Tvrdí to deväť enviroorganizácií, venujúcich sa ochrane klímy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %