Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
27.08.2021 07:25

Žilina sa zapojila do súťaže Enviromesto s 11 projektmi


Enviromesto 2021


Mesto Žilina sa zapojilo do tretieho ročníka súťaže Enviromesto 2021 v oblastiach ekológie a environmentalistiky s 11 projektmi.


TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík. Doplnil, že v oblasti Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra prihlásilo mesto šesť projektov. "Týkajú sa výsadby nových drevín či cibuľovín, revitalizácie verejného priestranstva na sídlisku Hliny I, ako aj ďalších 23 plôch. Ďalej ide o projekt umiestnenia zavlažovacích vakov k novej výsadbe drevín a vyhlásenie Sadu SNP za obecne chránené územie. Celková suma realizovaných projektov je viac ako 358.000 eur. Okrem pozitívneho ekologického dosahu prispievajú zavedené opatrenia a projekty aj k zatraktívneniu mestského územia, čo má priamy vplyv na využívanie verejného priestoru občanmi," uviedol Miškovčík.      

V oblasti Ochrana ovzdušia prihlásilo mesto päť projektov. "Sú zamerané najmä na oblasť ekologických foriem dopravy. Sú to projekty vybudovanie úseku cyklotrasy H2 Solinky – centrum 1. úsek, doplnenie kamerového systému, verejného osvetlenia a wi-fi pripojenia na pump-trackovej dráhe na vodnom diele, monitorovanie dopravy v meste s využitím senzorických zariadení, komplexná rekonštrukcia zastávkových bodov MHD v meste Žilina, nabíjacia stanica pre e-mobily pri Mestskom úrade v Žiline," konkretizoval hovorca mesta.      

Podotkol, že projekty v celkovej hodnote 2,178 milióna eur umožňujú budovať kvalitnú a modernú dopravnú infraštruktúru, ktorá zvyšuje komfort používania alternatívnej dopravy (bicykle, MHD) a pomáha tak chrániť ovzdušie.      

"Som veľmi rád, že sa nám na pôde mesta darí zavádzať do praxe rôzne projekty zamerané na oblasť ekológie či environmentalistiky a pomáhame tak zlepšovať kvalitu života pre jeho obyvateľov. O to viac ma teší, keď si tieto zmeny všíma i odborná verejnosť, ktorá dokáže oceniť našu neustálu snahu a prácu na skvalitnení a ochrane prostredia, v ktorom žijeme," dodal primátor Žiliny Peter Fiabáne.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2017
Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie
V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.
viac
16.09.2020
ITAPA vyhlásila súťaž Cena ITAPA 2020
ITAPA vyhlasuje už 19. ročník prestížnej súťaže Cena ITAPA, ktorá je každoročnou súčasťou Medzinárodného kongresu ITAPA. Uzávierka prihlášok je 1. októbra 2020.
viac
29.09.2020
Žilina vyhlásila súťaž na revitalizáciu Bulváru
Mesto Žilina vyhlásilo urbanisticko-krajinársko-architektonickú súťaž, ktorej cieľom je nájsť vyhovujúce riešenie verejného priestoru na Bulvári.
viac
02.06.2021
Žilina podporí 116 projektov sumou vyše 230 000 eur
Mesto Žilina podporí tento rok 116 projektov v oblasti kultúry, športu, vzdelávania, životného prostredia, sociálnej a zdravotnej oblasti sumou vo výške 230 000 eur. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka poputuje najväčšia časť, 120 000 eur, na 51 projektov v oblasti kultúry.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %