Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
25.05.2024 10:05

Záhorská knižnica vyhlásila 38. ročník Literárnej Senice L. Novomeského


Ilustračný obrázok


Záhorská knižnica Senica vyhlásila 38. ročník Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2024. Celoslovenská súťaž v literárnej tvorbe ponúka nádejným autorom príležitosť konfrontovať svoje literárne pokusy s názormi odbornej poroty.


Elektronické prihlasovanie do súťaže bude spustené 15. júna a potrvá do 15. septembra, informovala riaditeľka knižnice Silvia Sameková.         

Do zatiaľ posledného 37. ročníka zaslalo 70 autorov celkovo 162 prác. Súťaží sa v poézii aj próze bez žánrového obmedzenia v troch vekových kategóriách. Prvú tvoria deti druhého stupňa základných škôl a zodpovedajúcich tried osemročných gymnázií, druhú študenti stredných škôl, do tretej kategórie sú zaradení vysokoškoláci a ostatní dospelí bez obmedzenia.         

Porotu zastreší Literárne informačné centrum v Bratislave, budú v nej známi literáti i literárni vedci. Práce posudzujú anonymne, čo zaručí maximálnu objektívnosť pri ich hodnotení. Súčasťou súťaže sú rozborové semináre, ktoré po záverečnom vyhodnocovaní súťaže ponúknu príležitosť osobne predebatovať jednotlivé diela a získať rady od odborníkov, skonštatovala Sameková.         

S ocenenými prácami sa verejnosť zoznámi v Bulletine víťazných prác, ktorý vyjde v printovej podobe s grafickým rukopisom výtvarníka Milana Mikulu.         

Vyhlasovateľmi súťaže sú okrem Záhorskej knižnice i Trnavský samosprávny kraj, Mesto Senica, Slovenské literárne centrum a Spoločnosť Ladislava Novomeského. Literárnu súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.08.2019
Hlasujte v súťaži Kniha záhoria 2018
Záhorská knižnica Senica od 12. augusta až do 30. septembra 2019 vám ponúka možnosť oboznámiť sa s minuloročnou úrodou kníh, ktoré napísali Záhoráci, sú o Záhorí alebo o Záhorákoch.
viac
13.04.2021
Verejnosť môže do konca apríla hlasovať v súťaži Kniha Záhoria
Už 12. ročník súťaže Kniha Záhoria vyhlásili organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici, Záhorské múzeum v Skalici a Mestské centrum kultúry Malacky. Informovala o tom Záhorská knižnica na webovej stránke.
viac
29.12.2021
TTSK do budovy Záhorskej knižnice v Senici zatiaľ investoval 100 000 eur
Na Záhorskej knižnici v Senici dokončil jej zriaďovateľ Trnavský samosprávny kraj (TTSK) obnovu fasády. Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.
viac
25.03.2024
V Gemeri vyhlásili ďalší ročník literárnej sci-fi súťaže
Mesto Revúca, Mestské kultúrne stredisko v Revúcej a Littera, n. o., kultúrna inštitúcia BBSK, vyhlasujú celoslovenskú literárnu súťaž v písaní sci-fi a fantasy poviedok. Súťaží sa v dvoch kategóriách: prvá – od 15 do 25 rokov a druhá – od 25 rokov. Uzávierka súťaže bude 31. mája 2024.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %