Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
31.05.2022 09:30

Začala sa rekonštrukcia mosta medzi Slancom a Novým Salašom


Snímka zdroj: (KSK).


Košický samosprávny kraj (KSK) začal s rekonštrukciou mosta medzi obcami Slanec a Nový Salaš (okres Košice-okolie), ktorý prechádza ponad potok Bradlá. Stavbári rozšíria cestu a opravia prepadnutú vozovku po oboch stranách mosta.


Práce by mali byť ukončené v októbri tohto roka, informovala v pondelok hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Doprava na mieste je počas rekonštrukcie riadená dopravným značením, vozovka je zúžená po krajnici, most je však prejazdný. Rekonštrukcia za takmer 207 000 eur je realizovaná z krajského rozpočtu.

Most postavený v roku 1953 je v stavebno-technickom stave VI z celkového počtu VII stupňov, čo znamená veľmi zlý. "Na tomto moste došlo k prepadu časti vozovky po oboch stranách, čo ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky. Most má takmer 70 rokov, nebol stavaný na takú dopravnú záťaž, aká je v súčasnosti. Okrem toho má šírku iba približne šesť metrov, takže prejazd po ňom bol možný iba v jednom jazdnom pruhu. Súčasťou rekonštrukcie bude jeho rozšírenie tak, aby po ňom bolo možné prechádzať v oboch smeroch," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Na mostnom objekte došlo k degradácii na vtokovej časti mosta, teda k rozpadu mostných krídiel, ríms, prepadnutiu časti vozovky a uvoľneniu kotvenia bezpečnostného zariadenia. Stavebné práce budú zahŕňať aj sanáciu spodnej a hornej stavby, rekonštrukciu mostného zvršku a vybudovanie zaisťovacích betónových prahov v dne koryta potoka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.11.2020
KSK začína rekonštruovať zrútený most medzi Kysakom a Veľkou Lodinou
Košický samosprávny kraj (KSK) ukončil súťaž na výber zhotoviteľa, ktorý odstráni sutiny zrúteného mosta medzi Kysakom a Veľkou Lodinou. V najbližších dňoch by sa mali k mostu presunúť mechanizmy, ktoré budú realizovať práce.
viac
06.05.2021
Košický kraj začal s rekonštrukciou mosta za obcou Kluknava na Spiši
Most nad železničnou traťou Košice – Žilina za obcou Kluknava postavený v roku 1958 sa dočkal opravy. Košický samosprávny kraj začiatkom mája rozbehol jeho rekonštrukciu. Most bol dlhodobo v zlom stave, v betónových oporách sa nachádzali trhliny a hydroizolácia už bola nefunkčná.
viac
01.04.2022
Horný most v Gelnici opravia za 560 000 eur
Takzvaný horný most v Gelnici cez rieku Hnilec prejde rekonštrukciou, stáť bude takmer 560 000 eur. Potvrdila to hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková.
viac
18.10.2022
KSK dokončil rekonštrukciu mostov pri jazere Úhorná v okrese Gelnica
Košický samosprávny kraj (KSK) v uplynulých týždňoch ukončil rekonštrukciu mosta pred obcou Úhorná ako aj pri jazere Úhorná v okrese Gelnica. Práce na oboch stavbách stáli dokopy 460 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %